Lahodné slané makronky, které lze snadno připravit pomocí kuchyňského robotu. Potřebujete cukr, mandlový prášek, bílky, sůl, foie gras, fíkovou marmeládu a je to. Vaši hosté budou rádi, když ochutnají vaše domácí makronky z foie gras.

Prázdniny se blíží a vy si musíte sestavit jídelníček. Dovolte nám, abychom vám pomohli! Na gurmánský a módní aperitiv jsme pro vás vybrali recept, který vaše hosty ohromí. Velmi snadná příprava, doporučujeme tento recept na foie gras a fíkové makronky k vašemu vánočnímu jídlu. Pro luxusní a rafinovaný aperitiv!

OZNÁMENÍ

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Realizace :

Obtížnost: Snadná
Příprava: 20 min
Vaření: 16 min
Odpočinek: 30 min

INGREDIENCE / Pro 6 osob:

Na skořápky makaronů:

200 g moučkového cukru
125 g mandlového prášku
3 bílky
1 špetka jemné soli

Na ozdobu:

100 g blok foie gras
Fíkový džem

 

PŘÍPRAVA:

Skořápky z makronek: předehřejte troubu na 150°C (th.5). Vložte cukr do misky Thermomix a míchejte 10 sekund na rychlosti 9. Přendejte do nádoby. Do mísy dejte mandlový prášek a míchejte 5 sekund při rychlosti 9, prosejte a vložte do nádoby. Do mísy vložíme metlu, odvážíme 60 g moučkového cukru a vlijeme sníh z bílků, přidáme špetku soli.

Bílky šlehejte 7 minut rychlostí 3,5 bez hrnku. Zbytek moučkového cukru smícháme s mandlovým práškem a vše prosejeme. Jemně zapracujte slazený mandlový prášek do vaječných bílků a míchejte 1 minutu při rychlosti 2. Přendejte do sáčku.

Plech na pečení vyložte listem pečícího papíru. Na plechu pečícího papíru tvoříme malá kolečka těstovin. Nechte 30 minut odpočinout a poté pečte při 150 °C 16 minut. Skořápky od makronek vyjměte z trouby a plech pod pečicím papírem lehce navlhčete, aby se sundaly.

Montáž:

na jednu ze dvou skořápek dejte vrstvu fíkové marmelády. Foie gras nakrájejte na plátky a vytvořte kolečka o průměru skořápky. Položte plátek foie gras na skořápku obsahující džem a přikryjte druhou skořápkou.

Poznámka :

Fíkový džem můžete nahradit cibulovým kompotem nebo hroznovým želé. Do každého macaronu dejte kapku balzamikového krému pro úžasný efekt.