Tento recept na dýňový koláč Thermomix je vaší příležitostí udělat si dýňový koláč hodný tradiční americké kuchyně.

Dýňový koláč je skutečně nezbytným dezertem za Atlantikem, když přijde čas na squash a dýně.

OZNÁMENÍ

Využijte tedy vynalézavosti svého robota k přípravě tohoto lahodného dezertu vyrobeného v USA v několika krocích!

Ingredience:

1 křehké těsto
500 g uvařené dýňové dužiny
170 g hnědého cukru
2 vejce
140 g plnotučné tekuté smetany
1 polévková lžíce. perníkové koření
1 polévková lžíce. lžička skořice

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Předehřejte troubu na th.6 (180°C).

KROK 2
Těsto rozetřete do dortové formy vyložené pečicím papírem o průměru přibližně 25 cm.

KROK 3
Těsto vařte naslepo 15 minut. Při slepém pečení propíchněte dno těsta, pak těsto přikryjte plátem pečícího papíru, na který pak položte závaží na pečení (buď závaží k tomu určená: řetízek, keramická oka, nebo fazole), suché nebo rýžové). Na konci slepého vaření závaží opatrně odstraňte.

KROK 4
Nalijte uvařenou dýňovou dužinu do misky Thermomix (viz část Tipy na konci receptu na vaření dýně). Přidejte také cukr, vejce, smetanu a koření. Vše míchejte 15 sekund, rychlost 4, dokud nezískáte hladkou a homogenní směs.

KROK 5
Nalijte směs na dortový základ, poté pečte, snižte teplotu trouby na tl.5 (160°C). Pečte 1 hodinu, dokud koláč není propečený. V závislosti na hloubce vaší formy může vaření trvat asi o deset minut déle.

KROK 6
Vyjměte dýňový koláč z trouby a nechte jej vychladnout. Vychutnejte si s krémem Chantilly nebo vanilkovou zmrzlinou. Nakonec, aby byl váš Thermomix dýňový koláč skutečný americký koláč, posypte koláč pekanovými ořechy.

TIPY:

Pro uvaření dýně oloupejte, zbavte jádřince a nakrájejte na pravidelné kousky. Umístěte je do parního tácu vašeho Thermomixu. Naplňte mísu 500 g vody a vařte 30 minut, režim Varoma, rychlost 1. Před přípravou dýňového koláče v Thermomixu dýni dobře sceďte a nechte dužinu vychladnout.