Pokud se Vánoce rýmují s čokoládou, Ferrero Rocher a požitkem, pak je toto poleno jako stvořené pro vás.

Skládá se z dobře provzdušněného piškotového dortu, šlehačky Ferrero Rocher, Nutelly, pralinky a celého Ferrero Rocher na ozdobu vašeho dezertu. Aliance, která potěší ty největší gurmány z vás!

OZNÁMENÍ

Ingredience:

Na piškotový dort:

4 vejce
80 g hnědého cukru
25 g mouky
45 g kukuřičného škrobu
1 sáček droždí

Na šlehačku Ferrero:

350 g tekuté smetany 30% tuku
150 g Mascarpone
50 g moučkového cukru
12 Ferrero Rocher

Na polevu:

5 polévkových lžic. lžíce Nutelly
50 g pralinky
4 Ferrero Rocher

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Piškot: předehřejte troubu na 180°C (th.6). Do mísy mixéru dejte metlu a přidejte vejce a cukr, poté naprogramujte 10 minut při 37°C na rychlost 3. Přidejte mouku, kukuřičný škrob a droždí a míchejte 15 sekund na rychlosti 3. Nalijte na plech. pečicím papírem a pečte 8 minut. Otočte jej na vlhký hadřík.

KROK 2
Šlehačka Ferrero: do mísy mixéru dejte cukr a mascarpone a mixujte 20 sekund při rychlosti 5. Umístěte metlu a přidejte tekutou smetanu. Naprogramujte 4 minuty na rychlost 3. Přeneste do jiné nádoby. Umyjte a poté vložte misku Thermomix zpět na základnu. Mixujte Ferrero Rocher při rychlosti 10 po dobu 20 sekund. Jemně je přidejte k předchozí přípravě.

3. KROK
Montáž: Žlab vyložte čtvercem piškotu. Poté dejte krém až do středu formy a poté vložte malý proužek piškotu. Přidáme zbytek smetany a přikryjeme posledním pruhem piškotu. Dejte na 8 hodin do lednice. Rozbalte poleno, rozetřete Nutellu v tenké vrstvě, posypte pralinkou a navrch položte celé Ferrero Rocher.

TIPY:

Pralinku můžete nahradit drcenými lískovými oříšky a Nutellu rozpuštěnou mléčnou čokoládou.