Tento Thermomix krumchy recept je vynikající! Ve třech krocích si tato tající a křupavá sousta můžete vyrobit doma od šéfcukráře Christopha Michalaka. Jejich složení je jednoduché: skořápka křehkého chleba obsahuje karamelizovaný tekutý střed a je zakončena čokoládovo-lískooříškovou skořápkou.

Na rozdíl od toho, co se zdá, je to super snadné, a ještě více, když máte Thermomix?

OZNÁMENÍ

Ingredience:

Na křehké těsto:
120 g mouky
90 g polosoleného másla pokojové teploty
70 g moučkového cukru
40 g lískových ořechů
2 žloutky
1 sáček vanilkového cukru
½ sáčku prášku do pečiva (přibližně 3 g)
Na slané máslo karamel :
140 g slazeného kondenzovaného mléka
40 g hnědého cukru
50 g polosoleného másla
1 polévková lžíce. lžíce medu
Na polevu:
250 g mléčné čokolády na rozpuštění
50 g lískových oříšků

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Předehřejte troubu na tl. 6 (180 °C). Lískové ořechy vložte do misky Thermomix. Mírně je rozdrťte 1 ranou Turba (pozor, ponechte si poměrně velké kusy). Vyndejte na plech vyložený pečicím papírem.

KROK 2
Když je trouba rozpálená, vložte do ní lískové ořechy a opékejte je 8 minut. Vyndejte je z trouby. Nechte vychladnout na později.

KROK 3
Připravte si křehké pečivo tak, že všechny ingredience dáte do misky Thermomix. Mixujte 15 sekund, rychlost 4. Poté 1 min, režim hnětení. Těsto vyklopte na lehce pomoučněnou pracovní plochu. Vytvořte velkou kouli, kterou pak rozdělte na 24 kuliček stejné velikosti.

KROK 4
Umístěte malé kuličky do dutin formy na minimuffiny s 24 prohlubněmi. Vložte do trouby a pečte 12 až 15 minut v závislosti na výkonu vaší trouby. Křehké pečivo by mělo být lehce zlatavé. Vyjměte z trouby, pomocí rukojeti paličky nebo velké vařečky vytvořte ve středu každého křehkého pečiva dutinu, do které se vejde náplň. Nechte vychladnout ve formě.

KROK 5
Připravte slaný máslový karamel vložením všech ingrediencí do misky Thermomix. Míchejte 20 sekund, rychlost 5. Stěrkou oškrábejte stěny mísy a vařte 40 minut, 100 °C, rychlost 2, přičemž odměrku vyměňte za varný koš na víku. Když je karamel hotový, vyplňte dutiny sušenek (pouze otvory, ne vršky sušenek). Použijte sáček s tryskou nebo plunžrovým trychtýřem, který vám pomůže.

KROK 6
Připravte čokoládovou polevu rozlámáním čokolády na kousky v čisté a suché misce Thermomix. Stříkejte 10 sekund, rychlost 9. Stěrkou oškrábejte stěny misky. Čokoládu rozpouštějte 4 min 30 s, 50°C, rychlost 1. Stěrkou oškrábejte stěny mísy. Zahřívejte další 1 min 30 s, 50 °C, rychlost 1. Přidejte 20 g drcených lískových ořechů a promíchejte stěrkou, aby se zapracovaly. Touto směsí pak zalijte sušenky a vytvořte čokoládovo-oříškovou skořápku.

KROK 7
Dokončete posypáním zbylými drcenými lískovými ořechy a před vyjmutím z formy nechte vychladnout v lednici do úplného ztuhnutí. Užívejte při pokojové teplotě.

TIPY:

Tento recept Krumchy Thermomix můžete kromě lískových oříšků vylepšit praženými pekanovými ořechy.