Ingredience pro 4 osoby:

230 g černých oliv bez pecky
8 solených filetů sardel
80 g kapar
100 g extra panenského olivového oleje
1 stroužek česneku
1 citron
pepř

OZNÁMENÍ

Realizace :

Obtížnost: Snadná
Příprava: 5 min
Vaření: 5 min
Celkový čas: 10 min

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Příprava ingrediencí na tapenádu: pro domácí aperitiv s velmi slunečnou chutí připravte tapenádu ​​pomocí termomixu. Chcete-li ušetřit čas, kupujte černé olivy bez pecky. Tento recept je samozřejmě možné připravit se zakoupenými nevypeckovanými olivami, pokud máte trpělivost z každé olivy před vložením do termomixové mísy odstranit pecku.

KROK 2
V tomto případě je nutné olivy po vypeckování zvážit, abychom získali 230 gramů. Poté filety sardele rychle protáhněte pod vodou, aby se odsolily. Poté kapary slijte, aniž byste je oplachovali, aby si zachovaly veškerou svou chuť a 80 gramů si jich rezervujte v ramekinu. Oloupejte stroužek česneku a poté jej rozkrojte na polovinu, abyste odstranili klíček.

KROK 3
Příprava domácí tapenády: do termomixové mísy vložte vypeckované olivy, stroužek česneku, filety sardelky, zakápněte citronovou šťávou a poté nad přísadami udělejte několik otáček mlýnku na pepř.

KROK 4
Chcete-li všechny tyto ingredience zredukovat na tapenádu, míchejte 10 sekund při rychlosti 6. Pomocí špachtle umístěte přípravek do středu mísy. Po těchto několika sekundách naprogramujte thermomix na rychlost 5 po dobu 2 minut, poté začněte postupně přilévat olivový olej.

KROK 5
Kvalitní olivový olej vnese do tapenády autentické a chutné chutě. Aby se tento přípravek správně spojil, promíchejte dvakrát rychlostí 5 po dobu přibližně 4 sekund.

KROK 6
Mezi každým mícháním oškrábejte okraje mísy, aby se celá tapenáda umístila do středu, abyste získali homogenní texturu. Podle chuti dochutíme kořením (pepř, citronová šťáva). Obecně není nutné domácí tapenádu ​​solit, filety sardele se o ni velmi dobře postarají.

KROK 7
Možná obměna: pro ty, kteří preferují zelenou tapenádu, je zcela možné nahradit černé olivy zelenými olivami. Tyto dvě tapenády si také můžete vyrobit a vytvořit tak pěkný, barevný a chutný předkrm, pokud je podáváte například s červenými a žlutými cherry rajčaty.

Dokončit :

Když je domácí tapenáda hotová, nalijte ji do ramekinu a dejte do lednice. Výborně se bude podávat za studena. K vychutnání jako aperitiv na toastu, s tyčinkami nebo jako předkrm s různou syrovou zeleninou.