Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu.

OZNÁMENÍ

Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Realizace :

Obtížnost: Snadná
Příprava: 30 minut
Vaření: 20 minut
Odpočinek: 3 hodiny
Celkový čas: 3 hodiny 50 minut

Ingredience / pro 2 osoby:

Na 2 malé bagety:

400 g bílé nebo celozrnné mouky podle chuti
230 ml vody
lžička soli
5 g čerstvého pekařského droždí

PŘÍPRAVA:

KROK 1

Příprava chlebového těsta s termomixem: do misky termomixu dejte vodu a čerstvé pekařské droždí a naprogramujte přístroj na 1 min 30/rychlost 2/38°C. Když spotřebič zapípá, zvedněte víko, stěrkou promíchejte získané těsto a poté přidejte sůl a mouku. Program 2 minuty/funkce hnětení.

2. KROK

Těsto vyndejte z termomixové mísy, hněťte 1 až 2 minuty, poté vložte do salátové mísy a přikryjte mírně navlhčenou utěrkou. Nechte 2 hodiny odpočívat mimo průvan, dokud těsto nezdvojnásobí svůj objem.

KROK 3
Abyste se ujistili, že jej necháte dostatečně dlouho odpočívat, můžete změřit jeho obvod, když vyjde z mísy, a porovnat jej s obvodem po 2 hodinách odpočinku.

KROK 4
Příprava baget: po kontrole, že těsto zdvojnásobilo svůj objem, je vyndejte z mísy a rozdělte na dvě stejné kuličky. Každou ze dvou kuliček zploštěte, abyste odstranili vzduch, a poté těsto na sebe jemně poválejte. Dávejte pozor, abyste netlačili příliš silně, protože riskujete přílišné provzdušnění těsta.

KROK 5
Na pracovní ploše vytvarujte každou ze dvou baget jemným protahováním těsta. Konce přitlačte, dokud nevytvoříte dva bochánky. Můžete se také bavit kreslením brázd na horní části dvou tyčinek pomocí žiletky.

KROK 6
Pečení domácího chleba: předehřejte troubu v režimu pečení chleba na 240 °C. Do formy nebo na plech vyložený pečicím papírem položte obě bagety vedle sebe ve vzdálenosti alespoň 10 centimetrů. Nechte obě bagety odpočívat dobrých deset minut na vzduchu, dokud se trouba nezahřeje.

KROK 7
Těsně před vložením do trouby bagety jemně namočte pomocí kartáče nebo čistého hadříku. Posypte je moukou, lehce nakrájejte a vložte do trouby.Bagety nechte v troubě asi dvacet minut a pravidelně kontrolujte průběh pečení. Dvířka trouby otevírejte POUZE, když jsou bagety upečené a dozlatova.

Dokončit : 

Obě bagety necháme vychladnout na vzduchu. Po vychladnutí můžete odstranit přebytečnou mouku. Bagety si vychutnejte při pokojové teplotě a uložte je na chladném a suchém místě zabalené v čisté utěrce.