Rodinná tradice, za kterou vděčím své babičce, která briošku hnětla ručně.

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

OZNÁMENÍ

Ingredience / pro 6 osob:

250 g mouky
1 sáček pekařského droždí
100 g másla
3 lžíce mléka
3 malá vejce
100 g másla
2 vrchovaté lžíce cukru
2 lžíce vlažné vody
1 zarovnaná lžička soli

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Do mísy mixéru vybavené hákem na těsto nalijte mouku, droždí, vodu a mléko. Aby se vše promíchalo. Přidejte cukr, sůl a lehce rozšlehaná vejce a vypracujte hladké těsto (asi 5 minut).

KROK 2
Přidejte změklé máslo v několika dávkách a pokračujte v hnětení (pokud jste je zapomněli předem vytáhnout z lednice, vložte je na několik sekund do mikrovlnné trouby). Pozor, máslo musí být měkké, ale ne rozpuštěné.

Pokračujte v hnětení, dokud se těsto neodlepí od stěn mísy a nestane se elastickým. Trvá to asi 5 až 10 minut v závislosti na výkonu robota.

KROK 3
Uprostřed mísy udělejte z těsta kouli a přikryjte ji utěrkou. Nechte kynout, dokud těsto nezdvojnásobí svůj objem. Toto první natáčení je poměrně dlouhé. Mohou být potřeba 2 hodiny nebo i více.

Pro urychlení růstu můžete misku umístit blízko zdroje tepla, například radiátoru. Vyzařované teplo by však nemělo být příliš velké, aby nedošlo ke zkapalnění másla.

KROK 4
Poté těsto přeložte a položte na pomoučněnou pracovní plochu. Nakrájejte ho na 6 stejně velkých kusů. Z těchto 6 kusů tvořte kuličky, aniž byste je příliš hnětli.

Pokud se těsto trochu moc lepí, můžete ho posypat moukou, aby se vám 6 kuliček snadněji tvarovalo.

KROK 5
Kuličky vložte do máslem vymazané a moukou vysypané dortové formy a nechte těsto znovu kynout, dokud nezdvojnásobí svůj objem a zcela nevyplní formu, přibližně 1 hodinu 30 minut.

KROK 6
Briošku pečte při 160°C (termostat 5), nejlépe ve větrané poloze, a začněte od chladu. Tím, že briošku vložíte do studené pece, umožníte v případě potřeby dorůst. Brioška je dostatečně propečená po 25 až 30 minutách.

Měla by pak mít krásnou zlatavou barvu a pokud do ní zapíchnete dřevěnou špejli, měla by vyjít suchá. Pokud tomu tak není, trochu prodlužte dobu vaření.