Jakmile jsem včera viděla tento recept, chtěla jsem, aby byl dnes večer na našich talířích… je hotovo! Tyto pečivo jsem už viděl v cukrárnách, ale nikdy jsem je neochutnal.

Je to opravdová lahůdka! představte si… lahodnou briošku namočenou v rumovém sirupu, plněnou vanilkovým cukrářským krémem a vše posypané cukrem, který si obarvíte dle libosti!

OZNÁMENÍ

Musím říct, že mě jako první zaujal vizuál, ale teď, když jsem ho ochutnala, bych recept udělala znovu pro chuť, je výborný! Neříkáme, že požitek z chuti je na prvním místě potěšením očí?

Tento lahodný recept jsem našla na blogu “la table lorraine d’Amélie” zde a velmi mírně jsem upravila určitá množství. Těsto na briošky a cukrářský krém jsem udělala za pár minut v termomixu.

Postupujte podle receptu a připravte si ho také, ingredience se počítají na prstech, je jich velmi málo a možná je už máte! Zkuste to… a pokračujte ve čtení na další stránce.

Zde je několik vysvětlení:

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Na recept tedy potřebujete:
Doba přípravy: 25 minut. Doba vaření: 35 minut. Recept pro 4 osoby

Ingredience:

Na 12 broskví-brioche:

Na těsto na briošky:

– 90 g másla
– 10 g pekařského droždí
– 50 g mléka
– 50 g tekuté smetany
– 325 g mouky
– 65 g moučkového cukru
– 2 vejce + 1 žloutek
– 1/2 lžičky. zarovnaná lžička soli

Na cukrářský krém:

– 500 g mléka
– 2 vejce
– 70 g moučkového cukru
– 1 malá čepice vanilkového extraktu nebo vanilkového prášku
– 20 g mouky

Na rumový sirup:

– 190 g vody
– 150 g cukru
– 3 malé polévkové lžíce. lžíce rumu
Pro barevný cukr
– 9 polévkových lžic. lžíce moučkového nebo krystalového cukru
– 5 kapek červeného barviva

příprava:

Pro briošku

Krok: 1
Do misky Thermomixu dejte droždí, mléko a crème fraîche a míchejte asi 20 až 25 sekund. 4 až 50°. Přidejte všechny ingredience kromě másla a několik sekund míchejte. Poté přidejte máslo, mixujte ještě několik sekund při vysoké rychlosti. 4 poté se přesuňte do polohy EPI na přibližně 7 minut.

Krok: 2
Vyjměte z mísy a nechte hodinu odpočívat v salátové míse přikryté čistou utěrkou.

Krok: 3
Po uplynutí této doby těsto odvzdušněte a pomocí vykrajovátek o průměru 6 cm jej rozprostřete na tloušťku 1,5 nebo 2 centimetry. Vykrájejte 24 koleček a dejte je na plech vyložený pečicím papírem.

Krok: 4
Nechte kynout alespoň hodinu nebo déle v závislosti na pokojové teplotě a poté pečte v troubě. 160° po dobu 20 minut. Z mé strany jsem je začal dávat do trouby, když termostat ukazoval 40°, zdá se mi, že briošky jsou ještě lépe nafouknuté.

Připravte si cukrářský krém

Krok: 1
Vložte všechny ingredience do misky Thermomix a nechte 6 minut při 90° rychlosti 4.

Krok: 2
Když se časovač zastaví, mixujte 5 sekund při rychlosti. 9. Vložte do salátové mísy, nechte vychladnout.

Připravte sirup

Krok: 1
Do hrnce dejte vodu a cukr, přiveďte je k varu asi 3 minuty a poté přidejte rum. Necháme vychladnout.

Pro barevný cukr

Krok: 1
Do sklenice dejte cukr a barvivo a vše protřepejte, dokud nezískáte pěknou, rovnoměrnou růžovou barvu v celém cukru. Nechte několik okamžiků zaschnout na vzduchu.

Pro montáž

Krok: 1
Grapefruitovou lžičkou lehce vydlabejte každé kolečko briošky a navlhčete je 1 polévkovou lžící. lžíce rumového sirupu. Nalijte cukrářský krém a přidejte trochu víc, aby se dvě kolečka briošky spojila.

Složené briošky potřete po stranách trochou jahodového nebo malinového sirupu a namáčejte je v růžovém cukru, aby se lepily.

Krok: 2
Ozdobte lístky mandlové pasty (pro mě domácí s thermomixem, recept na tomto blogu)