Vezměte prosím na vědomí, že mluvíme o belgickém pudinku, nikoli o „vyrobeném v Británii“. Pudink, jaký najdete v pekárnách La Panne, ve vlámském přímořském letovisku, které dobře znám.

Další vzpomínka z dětství na tento pudink, pro tento belgický recept, všechny zbytky chleba nebo pečiva z týdne šly do tohoto dezertu, který maminka připravovala na konci týdne.

OZNÁMENÍ

Bylo to k nedělní svačině a netrpělivě jsem na ni čekala, nutno říct, že nikdy neměla stejnou chuť, záleželo na zbytcích, bílém pečivu, mléčném pečivu, případně i dortovém a cramique chlebu, vše se míchalo.

Tehdy nic nepřišlo nazmar, teď stačí otevřít dveře pekárny, abyste si dali, ale nic takového doma připraveného.

Postupujte podle receptu a připravte si ho také, ingredience se počítají na prstech, je jich velmi málo a možná je už máte! Zkus to

Ingredience:

– 900 ml mléka
– 350 g suchého chleba (nebo skoro)
– 90 g moučkového cukru
– 2 celá vejce
– 120 g rozinek a přibližně 10 cl rumu (hmmm, miluji rum)

příprava:

Krok: 1
Chléb (je to zdlouhavé, ale je to „nejtěžší“) rozdrobíme v salátové míse, přičemž v míse smícháme vidličkou mléko, cukr a vejce.

Krok: 2
Vzniklou směs nalijte na rozdrobený chléb a nechte chléb nasávat tekutinu dobrou hodinu.

Krok: 3
Mezitím mají hrozny domluvenou schůzku s rumem: na talíř položíme hrozny, které zalijeme rumem, a také necháme čas, aby udělal svou práci.

Krok: 4
Po uplynutí hodiny chléb promíchejte, aby vznikla homogenní směs, a přidejte dobře namočené hrozny a zbylý rum.

Krok: 5
Vše pak vložte do nepřilnavé dortové formy, poté zahřívejte na 200 °C po dobu 1 hodiny.

Krok: 6
Jakmile dort nabobtná, povrch zezlátne a poté lehce zhnědne, je čas přestat vařit!

Krok: 7
Podávejte vychladlé a druhý den i studené (uchovávejte v lednici): božské víno! Je to dort, který „drží tělo“, lahodný a snadno se dělí na snídani nebo jako svačinu.