Citronová a citronová kůra se může hodit v kuchyni k přípravě prvních, druhých i báječných příloh, nebo k mytí nádobí, leštění desky a dřezu, k řešení zdravotních problémů všeho druhu, ale i jinak.

Citronové slupky na parapetu

Existují například lidé, kteří pomocí citronové kůry plaší zvířata, zejména z oken domu,   když se snaží vplížit.

Mouchy jsou na obtíž pro každého, zanášejí do domu špínu, nepřestávají bzučet kolem lidí a jídla,   což je dost nepříjemné. 

Když jste v kuchyni, často potřebujete čistý vzduch, zvláště když vaříte nebo zvláště smažíte, ale nakonec vás to zastraší nebo vystraší. Velmi se bojíme jejich vstupu do domu, protože pak je prakticky nemožné je dostat ven.

Několik tipů, jak udržet mouchy daleko od vašeho domova

Co musíte udělat,   je nevzdávat se   a nevzdávat se úplně. Proto je v první řadě nutné otevřít okno kuchyně nebo ložnice a poté použít neomylné přírodní prostředky, které vám umožní zastrašit mouchy. aniž byste museli nutně sahat ke škodlivým chemikáliím a pesticidům.

Mouchy v domě

Mezitím   bychom měli všichni dávat pozor na ovoce a zeleninu,   protože ty jsou první, které hnijí, a pokud si toho nevšimneme, je to problém. Tyto snadno přitahují mouchy a další. Za druhé, pokud milujete kadidlo, můžete použít vonné tyčinky z levandule, citronové trávy nebo pelargónie, které mouchy zastraší.

Stejně tak jim vadí zvláště hřebíček, ale jinak tomu nejsou ani měsíčky citronu nebo samotná citronová kůra.

Jak vyděsit mouchy z kuchyně v pár krocích s citronem a trochou octa

Abyste mouchy vyhnali z kuchyně a zabránili jim vniknutí oknem, rozřízněte citron,   odstraňte citrusovou kůru   a uložte jej do dobře uzavřeného ubrousku. Pak si sedne na kuchyňský parapet, vůně, i když není silná a těžká, ji odpudí.

Případně jim můžete připravit pěknou past pomocí 4 lžic octa, lžíce tekutého mýdla, plastové lahvičky a nůžek. Poté se hrdlo láhve odřízne a   vloží dnem vzhůru do láhve. 

Nalijte ocet a mýdlo, protřepejte a poté zjevně otevřenou láhev položte na parapet. Mouchy nebo jakákoli přitahovaná zvířata jdou k oknu a spadnou dovnitř,   aniž by vylezli ven.

past na mouchy

Případně si můžete připravit další past se 100g cukru, litrem mléka a 50g mletého pepře. Vše necháme na mírném ohni vařit alespoň deset minut, poté nalijeme do hlubokého talíře a necháme na něm mušky, dokud se nepřichytí.

Ale to není vše, protože se stejnou lehkostí a rychlostí můžete vytvořit fantastický insekticid, kterým můžete   vyčistit parapety nebo velká okna.

Sklenice bílého octa

Příprava je následující: čerstvé lístky máty se macerují ve sklenici s octem a macerují 7 dní. Po uplynutí požadované doby nalijte roztok do lahvičky, nejlépe s rozprašovačem a nastříkejte přes sklenici.

Díky roztoku použití octa nejenže udělá okna čistá, průzračná a lesklá, ale také udrží mouchy a veškerý další hmyz na dlouhou dobu mimo dům. Když efekt ubrousku s citronovými kůrami a tekutinou na okně vyprchá, můžete začít znovu.