Domácí tablety jedlé sody pro důkladný úklid vaší toalety

Pokud je vaším problémem úklid koupelny, pravděpodobně jste vyzkoušeli mnoho průmyslových produktů. Možná jste shledali některé z nich dobré, některé vhodné, některé špatné nebo dokonce hrozné.

Vyrobte si tablety s práškem do pečiva

Jde však o to, že používání těchto produktů není v žádném případě takříkajíc povinné, protože nejenže stojí peníze, ale až příliš často znečišťují životní prostředí, jsou potenciálně škodlivé a zanechávají nádoby, které je třeba vyhodit pryč.

Prášek do pečiva: všestranný a všestranný

Pokud chcete k problému čištění koupelny přistoupit ekologicky, níže vám navrhujeme domácí přípravu tablet na bázi jedlé sody: jsou účinné, důkladně dezinfikují a nevyžadují použití chemických látek.

Jedlá soda je silný dezinfekční prostředek, neškodí zdraví a je šetrná k životnímu prostředí. Zkrátka ho můžeme mít jako cenného spojence, pokud jde o úklid domácnosti.

Domácí pilulky jedlé sody: „recept“

K přípravě těchto DIY pilulek budete potřebovat: 240 gramů jedlé sody, asi padesát kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru, 120 mililitrů citronové šťávy a trochu vody.

Dále budete potřebovat nějaké nepřilnavé silikonové formičky, lžičku, dostatečně velkou nádobu a lahvičku s rozprašovačem.

Udělej to takhle

Nalijte citronovou šťávu a jedlou sodu do nádoby, poté přidejte esenciální olej a dobře promíchejte. Pokud je roztok příliš hustý, můžete jej zředit dvěma lžícemi vody.

Jakmile dosáhnete správné hustoty, nalijte směs do formiček a nechte „sušit“ alespoň celý den.

Po zaschnutí mohou být vaše „tablety“ (skutečný tvar samozřejmě závisí na tvaru) uloženy v uzavřené nádobě. Nemůžete je však použít okamžitě. Před použitím „venku“ nebo v koupelně se doporučuje počkat alespoň několik dní.

Způsoby použití jsou stejné jako u komerčních tablet.