Ideální způsob, jak zalévat rostliny, když jsme na dovolené. Pro zahrady a rostliny v květináčích.

Dobrá závlaha je nezbytná pro dobrou sklizeň, protože dostatečné množství vody umožňuje rostlinám lepší vývoj v každé fázi růstu. Příliš mnoho vody poškozuje kořeny, stonky a listy; Pokud přijímají příliš málo vody, hrozí jim rychlé vysychání. Tato důmyslná technika vám umožňuje „zavlažovat“   bez plýtvání vodou a bez chyb v zavlažování. 

S touto technikou již nemusíte trávit dny ručním zaléváním rostlin v květináčích a podzemních rostlin, dokonce i na zahradě, ale můžete jet na dovolenou nebo odjet na víkend pryč, aniž byste museli žádat přátele a sousedy o vodu. podlahy.

Pořiďte si plastové láhve dvou různých velikostí: půllitrové láhve a půllitrové láhve nebo jedenapůllitrové láhve a 3litrové plechovky atd., čím jsou větší, tím déle vydrží vodní zátěž. Svůj zavlažovací systém získáte zdarma a bez dopadu.

Vezměte nejmenší plastovou nádobu a rozřízněte ji zhruba na polovinu jako na fotografii. Vykopejte díru a naplňte ji vodou. Nyní vezměte největší plastovou nádobu a také ji rozřízněte na polovinu.

Nyní jej položte dnem vzhůru na ten menší, abyste vytvořili velké víko (viz foto).

Pomocí těchto jednoduchých kroků je zavlažovací systém připraven a funguje automaticky: čím více je slunce, tím více jsou rostliny zalévány.