Jak vyčistit šperky   díky opravdu jednoduché a rychlé  DIY  metodě, ale především dětsky! Pojďme společně hlouběji!

Šperky, ať už náhrdelníky, náušnice nebo prsteny, se mohou časem zašpinit a zmatnit. Aby se znovu leskly jako nové, je snadné a zabere vám to jen dvě minuty vašeho času.
V tomto článku   vám představíme levnou a přirozenou metodu, která   je ideální pro domácí výrobu. Nemusíte tedy kupovat chemické nebo toxické produkty, které jsou obzvlášť nebezpečné pro vaše zdraví.

Pojďme se společně podívat,   jak šperky vyčistit   a udělat je během chvilky dokonalé! Nech nás začít!

Jak čistit DIY šperky: spolehlivá metoda!

Jak jsme vám již řekli, tento lék je opravdu jednoduchý na přípravu a potřebné ingredience budete mít jistě doma, takže vás to bude stát   0!

K čištění šperků   si pořiďte:

  • Miska
  • Aluminiumblech
  • Kartáček na zuby
  • Backpulver   , 1 TL
  • Prostředek na mytí nádobí   , 1 lžička
  • sůl   , 1 lžička
  • teplá voda   , 1 šálek

Nejprve si vezmeme   misku   a dno úplně vyložíme  alobalem. Poté zalijte   šálkem teplé vody,   přidejte 1 lžičku   soli   a 1 lžičku   jedlé sody. Přidejte také 1 lžičku   mýdla na nádobí  a smíchejte všechny ingredience čistou lžičkou.
Když je vše dobře promícháno,   přidejte šperky k čištění a  nechte 10 minut působit.
Pokud je příslušenství hodně, rozdělte je do skupin a postupně je přidávejte.

Jedlá soda je oblíbeným bělícím prostředkem, zatímco prací prostředek je odmašťovač. Ve vzájemné kombinaci a s vlastnostmi soli tvoří dokonalou směs pro odstranění nečistot ze šperků a jejich lesk.

Na konci čekací doby šperk vezměte a důkladně jej očistěte   čistým zubním kartáčkem   , abyste odstranili poslední zbytky nečistot. Opláchněte je pod   tekoucí vodou     , položte je na   hadřík z mikrovlákna   nebo ručník a nechte je uschnout na vzduchu.
Po úplném zaschnutí budou vaše šperky jako nové!