Možným řešením je množení orchidejí z jednoho listu, které se provádí v několika případech. Zde je návod, jak toho všeho dosáhnout.

Listy orchideje

Orchideje   jsou   mezi lidmi velmi oblíbené rostliny. To, co se nám na nich líbí, jsou bezpochyby velmi živé barvy a bujné kvetení. Jako u všech rostlin je však nutné dodržovat určité triky a řídit se různými radami. Jen tak budete mít vždy zdravé a rozkvetlé orchideje.

Nejprve si řekněme, jak se tyto rostliny    cítí nejpohodlněji za špatných světelných podmínek nebo v bytě . Ve skutečnosti nemají rádi pobyt na slunci, větru a nízkých teplotách. Dá se vlastně říci, že tyto rostliny při teplotách pod 15° ztrácejí na síle a mají méně listů. Proto je důležité vybrat správné místo pro umístění orchidejí.

Ani příliš vysoké teploty tento rostlinný druh příliš neocení. Velmi důležitý je také výběr podlahy, která je založena na   borové kůře  a dobře odvádí vodu.

 Dále se vám pokusíme pomoci objevit všechny kroky, které musíte uvést do praxe, abyste dosáhli nekonečného množení orchidejí v průběhu času  . Jediné, co musíte udělat, je   oloupat list a provést řadu kroků   . Stačí číst dál a objevit tuto neuvěřitelnou metodu množení orchidejí přímo doma.

Rozmnožujte orchideje listovou metodou.

Mluvili jsme o tom, jak by se slunce nikdy nemělo dotýkat listů vaší orchideje. Poskytování určitých živin, jako je draslík, dusík a fosfor, může také velmi prospět vaší orchideji. Pokud z ní chcete získat druhou orchidej, existuje   opravdu úžasná metoda množení   . Pojďme společně vše objevit.

Orchideje

Jediné, co musíte udělat, je odstranit list z vaší orchideje a ujistěte se, že procvičujete určité pohyby. S tímto malým trikem a podle kroků, které uvádíme, můžete   množit orchideje navždy a mít nové rostliny kdykoli   .

Řekli jsme si, že na množení stačí list orchideje. Ve skutečnosti to tak vůbec nebude. Kromě toho   budete muset ve skutečnosti také uvolnit malý kousek kufru   . Můžete použít běžné zahradnické nůžky. Jakmile to uděláte, budete muset počkat několik hodin, než budete moci pokračovat v šíření.

V dalším odstavci vám ukážeme   další kroky, které musíte provést   , abyste mohli orchidej bezpečně a efektivně množit. Zde najdete všechny podrobnosti o procesu, který musíte pečlivě dodržovat.

Postup, který má být uveden do praxe.

Po odstranění listu a požadovaného kousku stonku z vaší orchideje se ujistěte, že je úplně suchá, než budete pokračovat. Předně si řekněme, že pár měsíců potrvá, než se u tohoto způsobu množení orchidejí dočkáme prvních výsledků. Ve skutečnosti může trvat několik měsíců, než se  kořeny   optimálně vyvinou   .

Způsob množení orchidejí.

Způsob množení lze tedy provádět pouze za přítomnosti   dospělé orchideje   v dokonalém zdravotním stavu  . Vytrhávání listu z mladé nebo suché orchideje nepřinese požadovaný výsledek.

Jediné, co musíte na listu a odděleném kousku stonku udělat, je přidat trochu   koření  a vše umístit do vázy s borovou kůrou. Musí být dobře navlhčen, aby byla zajištěna dostatečná vlhkost listu použitého k množení. Krk klíčku by měl být zcela ponořen ve vodě   .

Musíte jen počkat, až uplyne čas, a čas od času vše zalít. Pokud je vaše orchidej zdravá, všimnete si, že   se kořeny tvoří během měsíců   . Brzy budete mít novou orchidej jednoduše tím, že začnete s vaší původní rostlinou.