Chcete vědět, jak si doma snadno a bezpečně vypěstovat petržel? Zde je nejlepší způsob, jak dosáhnout bohaté úrody této aromatické byliny.

Petržel v hrnci

Petržel je aromatická bylina, kterou používá každý v kuchyni k dochucení nespočtu prvních chodů, druhých chodů, předkrmů a příloh   Proto je jeho využití v kuchyni obrovské. Obvykle se krájí na velmi malé kousky a používá se k   výrobě chutných smažených hranolků   pro vaše recepty.

Z této aromatické bylinky lze připravit i omáčky k rybím či masitým pokrmům a dochucovat mnoho dalších pokrmů. Zcela všestranná aromatická bylina, která dokáže zvýraznit chuť různých receptů.

Petržel je   velmi nenáročná na pěstování doma   a je ideální pro umístění do květináče na balkon, terasu nebo zahradu. Je však důležité, aby tato váza měla dobrou hloubku. Ve skutečnosti kořeny petržele sahají velmi hluboko. Kapacita a hloubka květináče   , do kterého petržel umístíme, je proto důležitým aspektem, který je třeba při jejím pěstování zohlednit.

V tomto článku se zmíníme o   nejlepší metodě pěstování petrželky přímo doma   . Odhalíme všechny kroky, které musíte dodržovat, abyste měli vždy bohatou a hojnou úrodu petržele. Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Je petržel vždy dostatek? Zde je návod, jak nejlépe pěstovat tuto aromatickou bylinku.

První věc, kterou musíte udělat, abyste přistoupili k blahodárnému pěstování petržele, jak již bylo zmíněno, je pořízení   dostatečně velkého květináče   . Ve skutečnosti musí mít kořeny rostliny dostatek prostoru. Váza může být vyrobena z terakoty, kamene nebo plastu.

Petržel

Obecně se na petržel hodí váza z jakéhokoli materiálu. Vhodnější je   však plastová váza . Ve skutečnosti umožňuje   přebytečné vodě odtékat a nestagnovat v kořenech   . Tak jako? Pod plastovým hrncem vyvrtejte malé otvory  . Jedná se tedy o první krok, který je nutné provést před zahájením vlastního pěstování petržele.

  Nyní je třeba do květináče přidat vhodnou  zeminu . Pro výsadbu je vhodná hnojená půda s pH mezi 6 a 8. Měla by být dostatečně písčitá a dobře odvádět vodu. Vermikompost   se   vyrábí z odlitků červů a je vynikajícím hnojivem pro rostliny, jako je petržel.

Případně jsou na trhu různá hnojiva, která jsou pro pěstování této aromatické rostliny ideální. Jakmile přidáte dostatek zeminy, budete muset   náhodně rozmístit semena   – která můžete koupit v každém zahradním obchodě –   po celém květináči  . K zajištění bujného růstu petržele stačí pár hrstí semínek.

Poté, co umístíte semínka do květináče, musíte   je zasypat alespoň 2 centimetry zeminy   . Nyní pojďme objevit ideální podmínky pro optimální růst vaší petrželky. Zde jsou podrobnosti.

Pěstování petržele: tipy na bohatou úrodu

 Aby byla petržel silná a bujná, musí   být vystavena přímému slunečnímu záření . Je důležité, aby vám sluneční paprsky „líbaly“ petržel alespoň   5 až 6 hodin denně  . Důležité je umístit ji na mírně zastíněné místo na vašem balkoně nebo zahradě. Ve dnech se silnými horky se však doporučuje udržovat sazenici mimo přímé sluneční světlo a ponechat ji pouze na světle.

Pěstování petržele

Přímé ozařování by však   mělo být prováděno pouze a pouze tehdy, když   rostlina vyrostla   . Semenáček totiž v počátečním období svého života potřebuje jen hodně světla, ale ne přímý kontakt se slunečními paprsky.

Kromě toho musí být půda vždy dostatečně vlhká. Zálivka petrželky je nezbytná. Ve skutečnosti tato rostlina potřebuje  hodně vody, zejména na začátku.

Asi   30-40 dní po výsevu dosáhla   petrželová rostlina již   dobré velikosti  a ukazuje, jak rychle může růst, pokud jsou všechny kroky správně dodrženy. Petržel velmi dobře snáší   mírné klima  a lze ji umístit kamkoli, dokonce i na parapet.