Je základ vašich koupelnových doplňků černý? Objevte neomylný lék, aby zazářil!

Bez ohledu na to, kolik každý den uklízíte, některé části domu zůstanou vždy špinavé. To se děje zejména v určitých částech koupelny, jako jsou spáry dlaždic, rohy sprchového koutu a dno toalet.

Na této stránce objevíme triky, jak vyčistit podlahu toalety a odstranit nepříjemný černý kruh, který se obvykle objevuje kvůli plísním nebo nahromaděným nečistotám.

Vzhledem k silikonu použitému ke stabilizaci zařízení je však třeba s ním zacházet opatrně. Příliš silné tření by mohlo poškodit silikon. Proto je důležité testovat metody na malých plochách, aby se zajistilo, že nenastanou žádné velké problémy.

Je základ vašich koupelnových doplňků černý? Objevte neomylný lék, aby zazářil!

Bez prodlení, ale moudře bychom měli udělat následující:

Tkanina

Tmavé skvrny kolem koupelnových zařizovacích předmětů jsou často způsobeny plísní, proto namočte hadřík z mikrovlákna do misky plné octa. Poté, když je hadřík naplněný tekutinou, umístěte jej kolem toalety. Je důležité hadřík několik hodin nesundávat a teprve potom odstranit zbývající zbytky zubním kartáčkem nebo houbičkou. Pamatujte: klíčové slovo je finesa!

čistící prostředky

Je jasné, že i sami si můžeme vyrobit krém, který tento problém dokáže vyřešit. Potřebujeme pouze 2 lžíce jedlé sody, 1,5 lžíce peroxidu vodíku a 2 lžíce vloček nebo tekutiny Marseillského mýdla. V tuto chvíli vše dáme do misky a mícháme, dokud nevznikne krém, který rozetřeme na čištěný povrch. Krém necháme působit přes noc a druhý den vše odstraníme. Pokud však máte velmi citlivé podlahy, budete muset peroxid vodíku ze směsi odstranit.

alkoholový ocet

Pokud dáváme přednost jednoduššímu způsobu čištění, můžeme nalít hrnek octa do rozprašovače a nastříkat tekutinu na čištěné místo. Po pár hodinách vyčistíme zubním kartáčkem a osušíme mírně navlhčeným hadříkem.

Peroxid vodíku

Nejprve si musíme uvědomit, že peroxid vodíku by se neměl používat na citlivé podlahy, pak můžeme začít. Co musíme udělat, je jednoduché: stačí nalít peroxid vodíku do tmavé oblasti. Po chvíli vše odstraníme třením.

Hydrogenuhličitan sodný

Naštěstí můžeme bez obav použít jedlou sodu na citlivé podlahy. Stačí, když si uděláme krém s trochou vody a jedlé sody a ten pak rozetřeme na čištěný povrch. Po chvíli stačí vše jemně setřít.

citrón

V tomto případě je nutné nalít šťávu ze 2 dříve filtrovaných citronů do sklenice octa. Výsledek pak dáme do rozprašovače a tmavý kruh, který chceme odstranit, navlhčíme. Poté, co směs necháme pár hodin působit, čistíme měkkým zubním kartáčkem nebo houbičkou.

Špatné pachy

Na druhou stranu, pokud je problémem nepříjemný zápach z toalety, můžeme zvolit tři způsoby:

  • Vezměte hrnek jedlé sody a nasypte ji na dno toalety. Poté zalijeme směsí 1 litru horké vody a 200 gramů kyseliny citrónové.
  • Můžeme však vytvořit i jiné řešení se stejnou účinností. Jednoduše naplňte polovinu sklenice jedlou sodou a druhou polovinu solí. Poté uvaříme 1 litr vody a poté nalijeme nejprve sklenici a poté vodu do záchodu.
  • Kromě toho umíme vyrobit i tablety pro vložení do toalety. Na 200 gramů prášku do pečiva stačí 50 gramů kyseliny citrónové a ½ lžičky prostředku na mytí nádobí. Míchejte lžičkou, dokud nevznikne směs, která připomíná mokrý písek. Výsledek pak naplníme do formiček na led a necháme alespoň 4 hodiny zaschnout. Když jsou suché, hodíme tabletu do záchodu. Poté také zalijeme velkým množstvím horké vody, abychom odstranili případné zbytky.

Dobrá práce!