Kopřivový macerát: příprava a použití nejúčinnějšího hnojiva a pesticidu

Pokud při péči o zahradu  trváte na používání chemických hnojiv , je jasné, že vaše zahrada nebude nikdy udržitelná.

Pokud byste naopak chtěli zkusit     nahradit   chemické přípravky přírodními , stejně účinnými hnojivy, můžete sáhnout po kopřivovém macerátu  .

Kopřivový macerát není nic jiného než   pesticid a přírodní hnojivo   , které si musíte vyrobit sami. Jeho výrobou můžete ušetřit nějaké peníze a zároveň získat přírodní a organický produkt.

Dotyčný přípravek   je účinný proti parazitům a hmyzu,   protože   obsahuje kyseliny salicylové a mravenčí  , které také stimulují půdu k dokonalé sklizni.

Chcete-li se dozvědět více, čtěte dále.

Kopřivový macerát: zjistěte, co může udělat pro vaši zahradu.

Chcete-li se o tomto produktu podrobněji seznámit, musíte nejprve   analyzovat kopřivu   .

Kopřiva je rostlina, která   miluje vlhkou půdu bohatou na dusík   a je spontánní rostlinou, která   roste na stinných místech   . Kromě toho   mají listy pilovité okraje a jsou smaragdově zelené   .

Je nejznámější   pro svou spalující sílu,   má   vitamíny A   ,   C   a   K   a obsahuje   minerální soli   . Má také čistící   ,   antianemické   a   diuretické  vlastnosti.

Ze všech těchto důvodů je to dokonalý  přírodní prostředek   , který vás udrží ve formě a podpoří vaše zdraví. K pití se dá samozřejmě   přeměnit na nálev   nebo na nějaké   slané přípravky   a také na   pastu  .

Jak jsme již zmínili, kopřiva je dokonalý přírodní pesticid, pokud jde  o péči o zahradu. Ve skutečnosti může kopřivový macerát stimulovat růst rostlin díky obsaženým vitamínům, železu, minerálním solím a dusíku  .

Abyste tento přírodní produkt správně používali, musíte číst dál.

Kopřivový macerát: připravíme ho společně!

Nejprve byste se měli chránit před žahavou rostlinou používáním   zahradnických rukavic  . Pak musíte    nasbírat 10 litrů vody   ,   pár zahradnických nůžek   a   velký kbelík .

  Do kbelíku je potřeba přidat 1 kg kopřiv. Pozor: Kbelík musí být zcela naplněn bez tlaku na rostliny. Poté nalijte   do kbelíku 10 litrů vody   tak, aby byly všechny kopřivy zakryté. Nakonec  jen kbelík uzavřete příslušným víkem.

Poté    nechte vše cca 3 týdny odležet .

Poté můžete kbelík otevřít,   směs přecedit   a poté přelít do lahvičky s dávkovačem.

Po dokončení všech postupů jej můžete použít.

Kopřivový macerát: jak ho používat. Bude to opravdu snadné

Před použitím kopřivového macerátu je jasné, že   se musí naředit vodou   . Květiny a rostliny se tak mohou lépe hnojit. K tomu je nutné   připravit směs z 10 litrů vody a 100 ml kopřivového macerátu   .

Chcete-li   mravence udržet mimo váš domov   , zvažte místo toho nalít směs do rozprašovače. Směs pak můžete   nastříkat kolem dveří a oken   .

Zároveň bude možné podpořit proces rozkladu   využitím jako kompostér   .

Podporuje   také růst rostlin, stačí je směsí zalévat  každé dva týdny   .

Kopřivový macerát: Perfektní proti červeným pavoukům a mšicím

Macerace je ideální pro   uchování svilušek a mšic   mimo rostliny.   Po    namočení kopřiv na pouhých 12 hodin ji stačí   úhledně nastříkat .

Kopřivový macerát: naučte se jej správně konzervovat

Macerát   lze uchovávat až rok   . Stačí   přidat trochu octa   , asi 2 až 3 % získané tekutiny. Poté by měl    být uložen na chladném místě ve vzduchotěsné nádobě .

Umístěte jej na méně frekventované místo, protože nepříjemný zápach bude důkazem jeho kvality.

Na co čekáš? Nyní to můžete zkusit i vy!