Chcete mít vždy zdravé a velmi bujné orchideje? Stačí se řídit radami, které vám dáváme v tomto článku.

Jděte hledat bujné orchideje

Orchideje jsou velmi rozšířené rostliny   Péče o tuto rostlinu je ve skutečnosti velmi jednoduchá a mnoho lidí se rozhodne mít alespoň jednu ve svém domě. Ve skutečnosti   se mu daří doma a mimo přímé sluneční světlo   .

V domě není pro orchidej ideální umístění, ale je velmi důležité držet ji dál od zdrojů tepla – zejména radiátorů – a umístit ji na   poměrně světlé místo  . V blízkosti oken by proto mohla být vhodná plocha pro správný růst orchideje, pokud do interiéru nebude pronikat přímé sluneční světlo.

Ideální   teplota   pro dokonalou péči o orchidej je   mezi 18° a 22°   . Kromě velmi horkých měsíců by to mohlo být způsobeno teplotou, kterou neustále máme v našich domovech. Ve vlhkých měsících je důležité zvolit chladnější místo, ale nikdy by nemělo chybět světlo.

Aby slunce tuto rostlinu přímo nepolíbilo, doporučuje se    umístit orchidej také do jihozápadního nebo jihovýchodního rohu domu .

Jakmile splníte tento předpoklad o nejlepším místě a teplotě pro pěstování vaší orchideje, přejděme k několika   skvělým trikům, které zajistí, že bude vždy svěží a zdravá   . Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Dodržováním těchto pohybů zůstane vaše orchidej vždy zdravá

Nadměrné teplo by mohlo způsobit, že kořeny neopravitelně vyschnou   . Proto je důležité udržovat orchidej mimo nadměrné zdroje tepla, jako je sluneční záření nebo tepelné čerpadlo v domácnosti.

orchidej

Orchideje jsou opravdu krásné květiny, ale pro   bezchybné kvetení   je velmi důležité vzít v úvahu některé tipy a triky. Orchideje nemají rády venkovní místa. Proto jsou považovány za   dokonalé pokojové rostliny   . Jak jsme již zmínili, neradi žijí v příliš chladných teplotách. Ve skutečnosti začnou trpět už při 15°.

Totéž se stane, pokud je teplota příliš vysoká. Teplota našich domovů, pokud jsou dostatečně vytopené, je ideálním místem pro optimální péči o orchidej.

Orchidej kvete, když teploty stoupají. Je příznačné, že na jaře bylo   vidět, jak květiny kvetou   . Aby však rostlina bohatě kvetla, je důležité dodržovat některá speciální opatření. Jedním z nich bude   poskytnout rostlině dostatek vláhy   . Trpí však stagnací vody. Půda proto musí být dobře propustná a  sestávat z borové kůry.

Orchidej nepotřebuje moc vody, zvláště v chladných měsících. Proto ji stačí zalévat jednou za 7-10 dní. V horkých měsících je však nutné zalévat častěji. Navíc tuto rostlinu nelze zalévat jako všechny ostatní. Ve skutečnosti musíte   vázu ponořit do dřezu a nechat borovou kůru několik minut vlhkou   . Měl by být dobře namočený ve vodě.

Pojďme   objevit další triky, jak   zajistit  vynikající kvetení   vaší orchideje . Zde jsou další podrobnosti.

Bujné orchideje? Takto byste měli postupovat

Pravidelné a časté hnojení vaší orchideje   je jistě dobrý způsob, jak zajistit vynikající a bohaté kvetení. Ve skutečnosti je pro bujné orchideje nutné používat určité živiny, jako je draslík, fosfor a dusík.

bujné orchideje

Borová kůra, jak již bylo zmíněno, je velmi dobrá pro zajištění průchodu vzduchu ke kořenům. Hnojivo   v kapalné formě   by mohlo zaručit dobré výsledky, zejména na jaře.

Kdo má čas a záviděníhodný zelený palec, zvládne i specifický pohyb, aby své orchideji zajistil maximální zdraví. Jak jsem řekl, jsou to rostliny, které se dokonale přizpůsobí vnitřnímu prostředí. V některých případech však mohou preferovat   změnu teploty ve stejný den   .

Umístění vaší orchideje na   různá místa kolem našeho domu  , pokud se jí nikdy nedotkne slunce, by mohl být dobrý způsob, jak jí dodat ještě více síly a vitality.