Věděli jste, že existuje látka, která může způsobit rozkvět kořenů a květů orchidejí? Funguje celoročně. Pojďme zjistit, o jakou látku jde a jak ji používat!

majetek

Existuje látka, která zázračně zajistí, že orchideje kvetou po celý rok a kořeny optimálně rostou. Zjistěte vše o   gelu z aloe vera   a o tom, jak jej můžete použít k pěstování kořenů orchidejí a dosažení nádherných květů s těmito krásnými rostlinami!

Orchideje

Aloe vera gel umožňuje orchidejím kvést po celý rok

Blahodárný a na živiny bohatý gel z aloe vera je vynikajícím řešením   pro krásné   ,   dokonale hydratované a zdravé  orchideje, které můžete pěstovat kdekoli, dokonce i u vás doma. Jak gel získat:

  • Nakrájejte list aloe vera ostrým nožem;
  • Chcete-li gel odstranit, odřízněte tenký boční proužek počínaje shora;
  • Pomocí nástroje také odřízněte širokou část skořepiny;
  • Otevřete ji jako vějíř, uvnitř je lepivý gel;

V tuto chvíli můžete list aloe vera využít různými způsoby, abyste svým orchidejím zajistili co nejlepší růst. Níže uvádíme některé z nejběžnějších způsobů použití listu s gelem z aloe vera.

Způsoby použití aloe vera gelu na orchideje.

Existuje několik metod aplikace gelu z aloe vera na orchideje, z nichž všechny jsou účinné a lze je vybrat v závislosti na vašich potřebách. Poměrně rychlým způsobem, jak gel nanést na orchideje a přimět je bohatě kvést, je potřít otevřený list aloe gelem přímo na listy rostliny.

Tímto způsobem   orchidej absorbuje všechny živiny z gelu aloe vera   a může vytvořit a vyvinout více kořenů. List také musíte vést podél stonku rostliny, aby mohl absorbovat všechny látky obsažené v gelu.

Další metodou, jak povzbudit orchidej k vstřebávání prospěšných látek gelu z aloe vera, je připevnit     otevřený list k rostlině kouskem plastu nebo gumičkou. Tímto způsobem zůstává v klidu a spočívá na stonku a listech.

List aloe   by měl být ponechán, dokud gel nezaschne. Preventivním opatřením při přivazování otevřeného listu k rostlině je nesvazovat jej příliš pevně, ale spíše volně, aby orchidej nerušil. Pomocí těchto metod rostliny tvoří  nové kořeny a zajišťují tak bohatou a bohatou produkci květů.

Aloe vera

Aloe Vera pro pěstování kořenů a květů orchidejí.

Aloe vera gel je skvělý nejen pro zakořenění rostlin orchidejí, ale je také skvělý pro   pěstování nových větví těchto nádherných rostlin   . Tuto látku můžete použít v době prořezávání, po řezání větví a provedení tohoto postupu:

  • Prořezávání rostlin orchidejí;
  • Gel naneste na větve třením listu aloe vera.
  • Dělejte to dvakrát týdně.

Díky tomu jsou větve měkčí a řezné hroty zůstávají vždy vlhké. Uvidíte, že rostlina brzy vytvoří nové větve a tím také vznikne nová produkce květů orchidejí. Ve skutečnosti rostlina produkuje více květů na jedné větvi a vytváří nádherný květinový kout ve vašem domě, terase nebo zahradě, kdekoli se vám líbí. Aby   orchidej vytvořila kořeny a květy,   existuje další způsob použití gelu:

  • Pomocí ostrého nože extrahujte veškerý gel z listu aloe vera.
  • Vložte jej do nádoby s 1,5 litrem vody.
  • Nechte máčet přes noc;

Voda je připravena k použití jako hnojivo pro vaše orchideje. Dejte   8 polévkových lžic na rostlinu   a to   jednou za měsíc   . Vaše orchideje budou mít bohaté kořeny a květy a budou vypadat krásně!