Muškáty, nezalévejte je tak, nebo uhnívají! Objevte trik zahradníka pro skvělé květy!

Letní kvetení muškátů zdobí náměstí, balkony   , chodníky, zahrady atd. Ale aby byly tak bujné, potřebují pozornost a nejdůležitější, aby byly krásné a kvetly, je zalévat je ve správný čas. Jeho barvy jsou obvykle jasné   , jednobarevné nebo dvoubarevné, ale vždy krásné. Proto je nutné vědět, jak zacházet s těmito druhy rostlin, které oživují naše léta.

Kolik světla potřebují muškáty?

Muškáty jsou rostlinou, která vyžaduje hodně světla   , ale v létě musíte dávat pozor na centrální hodiny dne, což může způsobit problémy s vysycháním. Ideální umístění by bylo částečně zastíněné místo.

Jak by se měly muškáty zalévat?

Tato rostlina   vyžaduje hodně vody   , ale neměli byste to přehánět. Abyste se ujistili, že je půda suchá, jednoduše použijte prst. Zaryjte trochu do půdy, pokud je již při vstupu do květináče suchá, a pokračujte v zalévání. Vyhněte se stojaté vodě tím, že ji necháte sedět v talířku   , protože by to mohlo způsobit hnilobu kořenů.

Jaké hnojivo použít na muškáty?

Trh   vám umožňuje vybrat si, zda použijete tekutá nebo pevná hnojiva   . Nejvhodnější dobou pro hnojení je jaro, ale můžete to udělat i jednou měsíčně v létě. Můžete si také vybrat mezi organickými hnojivy jako   humus nebo hnůj  , které smícháte s půdou, nebo mezi   chemikáliemi, které   jsou k dostání ve specializovaných prodejnách a někdy i v supermarketu. V tomto případě si prosím pozorně přečtěte způsoby administrace.

Kdy stříhat muškáty?

Prořezávání muškátů se obvykle provádí na podzim   , odstranění nejtenčích větví u základny a ponechání silnějších. Malý řez je však v létě nutný,     pokud jsou odkvetlé květy, které je třeba odstranit z uzliny, ze které pochází stonek. Suché listy, pokud jsou přítomny, by měly být také odstraněny.

Jak docílit toho, aby muškáty znovu rozkvetly?

Aby muškáty kvetly, potřebují mnoho hodin světla   . Pokud pro ně tedy budete mít světlé stanoviště, uvidíte, že jsou vždy krásné, zelené a kvetoucí. Za nejlepších podmínek tato rostlina přežije až 40 let. Na druhou stranu, pokud vaše muškáty nekvetou, pravděpodobně nemají dostatek hodin světla,   bylo použito příliš mnoho hnojiva   nebo mohou být napadeny parazity.