Nalijte na hortenzie pouze 1 sklenici octa a první výsledky budou viditelné do 24 hodin

Každý, kdo   miluje rostliny,  moc dobře ví, že existuje řada opatření, která je třeba dodržovat, aby správně rostly. Totéž platí pro nádherné   hortenzie   : toto je však příznivé období pro jejich kvetení. Fantastické barevné květiny dokážou učinit prostředí a venkovní prostory jedinečnými svým estetickým účinkem.

Věděli jste ale, že pro zdravou, bujnou a silnou hortenzii může pomoci trik založený na zcela přírodním prvku:   ocet   ? Později si podrobně vysvětlíme, jak na to, ale měli byste vědět, že aplikace je naprosto jednoduchá!

Nalijte pouze 1 sklenici hortenzií a zalijte sklenicí hortenziového octa

Nalijte na hortenzie pouze 1 sklenici octa a první výsledky budou viditelné do 24 hodin

Ocet a hortenzie: vlastnosti

Použití octa   na rostliny není žádnou novinkou. Mnozí jej používají pro jeho fantastické vlastnosti k odpuzování hmyzu a tím k boji proti chorobám, které mohou postihnout jak listy, tak kořeny.

Co možná ne každý ví, je, že ocet může dokonce působit proti tvorbě plísní. Stručně řečeno, použití octa na hortenzie má několik důležitých výhod, které mohou zajistit maximální zdraví rostliny: dokonce ovlivňuje   pH půdy.

Rostlina se může lépe vyživovat s trochou octa     , ale je třeba dodržovat důležitá opatření. Při použití v příliš velkém množství lze dosáhnout opačného účinku. Zejména pokud je použitý ocet velmi kyselý, mohl by způsobit nevratné poškození rostliny.

užitečné informace

Pokud se hortenzie   jeví jako slabá   nebo snad nažloutlá, je čas zkontrolovat půdu. Ve skutečnosti má rostlina potíže se vstřebáváním železa z půdy a také živin, které obsahuje. Je to proto, že pH je příliš vysoké.

Není neobvyklé, že tento problém závisí na domácí vodě z vodovodu: ve skutečnosti je obvykle bohatá na vápenec, což má za následek velmi   zásadité  pH. Pokud máte možnost, bylo by vhodné rostliny jako jsou hortenzie zalévat dešťovou vodou nebo nechat vodu z kohoutku asi den odstát, aby se usadily zbytky vápna.

Jak používat ocet na hortenzie

Ocet pro hortenzie lze použít smícháním s vodou: obecně   se volí polévková lžíce na 4-5 litrů vody   . Po 24 hodinách si všimnete jasné barvy rostliny a postupem času uvidíte, jak roste silně a zdravě. Nezneužívejte použití octa a uvidíte, že výsledek vás překvapí!