Vytvořte dokonalý repelent proti švábům, mouchám a komárům během několika minut. Odpuzuje hmyz, chrání dům a také zahradu. 

Veverka

Jak   se blíží jaro ,  roste   častý problém ,   zejména pro ty, kteří   žijí na venkově  nebo    mají   zahradu : hmyz   . Abyste se jich však zbavili, není nutné    používat   chemické repelenty , můžete najít přírodní řešení  . Ve skutečnosti   můžete pomocí jednoduchých bobkových listů a hřebíčku   udržet hmyz a parazity mimo váš domov a zahradu  navždy    .

Vavřín a karafiát: odpuzuje hmyz

Odpuďte hmyz   bobkovými listy a hřebíčkem,  které jsou známé    svými   repelentními vlastnostmi . Tyto   rostliny   se po staletí používají k odpuzování   komárů, much a jiného   otravného hmyzu.

 Bobkové listy ve skutečnosti pocházejí   z  oblasti Středozemního moře   a obsahují   esenciální oleje, které vydávají  zápach   , který je pro hmyz   nepříjemný  . Pálení nebo drcení   bobkových listů  může   proto tyto éterické oleje uvolňovat    do vzduchu   a vytvářet tak přirozenou bariéru proti hmyzu. Bobkové listy jsou účinné jak  čerstvé   , tak sušené. Sušené     listy této rostliny   vydrží až rok  , ale   čerstvé listy mohou vydávat  silnější aroma   , které může být lepší při   ochraně proti švábům.

Naproti tomu hřebíček jsou   sušená  poupata   rostliny  Syzygium aromaticum   pocházející  z Indonésie   . Hřebíček   je   dobrý k   odpuzování hmyzu a škůdců , protože  obsahuje     sloučeninu zvanou   eugenol , která působí jako přírodní  repelent proti hmyzu  . Když se hřebíček rozemele nebo umístí do místnosti,  uvolňuje    do vzduchu  eugenol a vytváří tak ochrannou bariéru   proti   hmyzu, mouchám a švábům.

Udržujte hmyz mimo dosah

Obě   rostliny   jsou tedy vhodné pro přirozenou   obranu proti hmyzu  bez   nutnosti použití chemikálií škodlivých lidskému zdraví nebo životnímu prostředí  . Navíc   jsou tyto ingredience levné a snadno se shánějí   , což z nich dělá   pohodlnou  volbu pro každého, kdo  chce držet hmyz pryč   přirozeně a   bez utrácení spousty peněz   .

Kombinujte bobkový list a hřebíček, abyste hubili hmyz.

K přípravě našeho   přírodního prostředku   proti   mouchám, komárům, mšicím a švábům   postačí   15 bobkových listů   a   10 hřebíčků  . Vezmeme   hrnec   a zalijeme   litrem vody   a přivedeme k   varu  .

Jakmile se voda   vaří,  vsypeme bobkové listy   a   hřebíček   . Vše necháme   pár minut  povařit    , aby   suroviny  uvolnily užitečné  látky   , které je charakterizují.   Poté pánev   stáhněte z ohně a nechte vychladnout   . Po pár minutách můžeme   získanou tekutinu přelít   do lahvičky   s rozprašovačem  .

Udržujte hmyz mimo dosah

Nyní už zbývá    jen   aplikovat  insekticid tam, kde se vyskytuje nejvíce   hmyzu, například ve  spíži   ,   kuchyni   a   koupelně   . Tekutinu , kterou získáme  vařením   bobkových   listů a hřebíčku   na   zahradě 1x měsíčně , pak můžeme použít  k   ochraně   proti   parazitům  .

Další tipy

Obě osvědčené  složky lze    použít  v kombinaci s jinými přípravky na ochranu rostlin pro zvýšení jejich účinnosti   . Například listy máty a eukalyptu jsou   dva další známé repelenty proti hmyzu   a  lze    je použít   ve spojení s   bobkovým listem a hřebíčkem k  vytvoření   ještě   silnější  ochranné bariéry .