Jaro se blíží a s ním i přílet komárů. Jak teploty stoupají, tento otravný hmyz obnovuje svou činnost a pro mnoho lidí se může stát skutečným problémem. Je důležité   přijmout preventivní opatření,   jako jsou: B. Odstraňte oblasti, kde se hromadí voda, a použijte repelenty, abyste zabránili kousnutí a nemocem, které mohou přenášet.

Hmyz, role v ekosystému.

Hmyz je třída zvířat, která   představuje největší skupinu zvířat na Zemi. Hmyz kvůli své přítomnosti přichází do kontaktu s lidmi různými způsoby, a to jak pozitivními, tak negativními.

Mezi hmyz, který přichází nejčastěji do kontaktu s člověkem, patří   komáři. Tento hmyz je nepříjemný, protože může bodat a sát krev, aby se mohl živit. Kromě   otravného kousnutí   mohou komáři také představovat hrozbu pro lidské zdraví, protože mohou přenášet nemoci, jako je malárie, horečka dengue a západonilský virus   .

Komáři

Dalším hmyzem, který může způsobit problémy, jsou   mouchy, zejména ovocná muška   , která může napadnout váš domov a   naklást vajíčka do jídla. To může vést ke kontaminaci a množení bakterií a dalších mikroorganismů, které mohou způsobit zdravotní problémy.

Štěnice   jsou dalším hmyzem, který může způsobit mnoho problémů, zejména v domácím prostředí. Tento hmyz se živí lidskou krví a může způsobit svědění a podráždění kůže. Přítomnost štěnic v domácnosti může být obtížné odstranit a často vyžaduje zásah profesionála.

Nejsilnější insekticid proti komárům? V kuchyni

 Z pár ingrediencí, které máte doma, si můžete vyrobit účinný sprej proti hmyzu   Tento sprej je schopen odpuzovat otravný hmyz, který by mohl v létě zamořit dům a zahradu. Ingrediencemi nezbytnými pro přípravu tohoto léku jsou   ocet a skořice.

Bílý vinný ocet proti komárům

Může se zdát nezbytné používat agresivní chemikálie k hubení hmyzu,   jako jsou mouchy, komáři, vosy, škůdci a mšice, které se živí rostlinami.

Je důležité   vyhnout se používání chemikálií,   protože četné studie ukazují, že vedou k poklesu populací hmyzu, včetně včel, a mohou potenciálně vést k patologickým onemocněním u lidí.

Skořice a ocet proti komárům

Skořice a ocet jsou dvě složky, které   účinně fungují jako   repelenty hmyzu a jsou také ekologické. Skořice je   bohatá na esenciální oleje   , které mohou podpořit tělesnou pohodu.

celé tyčinky skořice

V čínské medicíně se často používá jako lék proti bolesti a v boji proti střevním virům. Skořice navíc obsahuje velké množství železa a vápníku,   což z ní dělá přírodní minerální doplněk.

Vůně skořice nejen zlepšuje chuť cukrovinek, ale   je to také vůně, která je pro mnoho hmyzu nepříjemná   . Díky tomu je užitečným spojencem v boji proti hmyzu, zejména pak komárům. Jako insekticid je mimořádně účinným kořením. K výrobě vlastního spreje proti hmyzu můžete použít tyčinky, prášek nebo esenciální olej.

Sbohem hmyzu

Chcete-li vyrobit   sprej odpuzující hmyz  , který je bezpečný pro domácí mazlíčky, můžete láhev s rozprašovačem naplnit z poloviny octem a z poloviny vodou.

Pro posílení účinku směsi můžete   přidat 20 kapek esenciálního oleje nebo čtyři tyčinky skořice. Pokud použijete esenciální olej, nemusíte čekat, až směs ztuhne. Pokud však použijete skořici, budete si muset pár dní počkat, než   koření uvolní silice do tekutiny.

Těkavý olej

Výhodou skořice je její schopnost   odpuzovat komáry   . Proto je vhodné jako přírodní repelent nastříkat na kůži a oděv a do blízkosti rostlin, aby se zabránilo snášení vajíček do podšálků.

Směs   vody, octa a skořice   lze také použít jako insekticidní sprej na ochranu vašeho domu a zahrady před hmyzími škůdci. Při aplikaci na pokožku je však třeba postupovat opatrně, protože skořice   může způsobit podráždění.