Za pár minut bude pračka opět jako nová. Nejsilnější složka octa!

Péče o zařízení, která máme doma, by se měla stát zvykem, který by se v žádném případě neměl zanedbávat.

To platí i pro pračku, základní každodenní spotřebič.

Údržba je velmi snadná. Musíte jen vědět, jak správně používat správné nástroje.

Zároveň je jasné, že veškerá naše energie při údržbě tohoto zařízení je věnována prevenci a boji proti usazování vodního kamene.

Vodní kámen vzniká, když voda často cirkuluje v ocelových nebo kovových trubkách. Tento problém není osvobozen ani buben pračky.

Je však správné nepropadat panice. Tohoto nepřítele lze snadno porazit. Potřebujete jen trochu trpělivosti.

Za pár minut bude pračka opět jako nová. Nejsilnější složka octa!

Podívejme se níže, co je potřeba k odstranění největšího nepřítele naší pračky:

  • Kyselina citronová a citron.

Citron je cenným spojencem, protože obsahuje kyselinu citronovou. Citron se navíc perfektně hodí k tomu, aby pračka jemně provoněla. Zároveň je nezbytná správná dezinfekce. Tento citrusový plod můžeme použít přefiltrováním jeho šťávy do sklenice. Pak už jen stačí vložit do pračky a poté začít vakuové praní.

Pokud dáváme přednost balení kyseliny citronové, můžeme jí přidat 150 gramů do litru vody v košíku. Pak už jen stačí spustit proces vakuového praní při teplotě uvedené na obalu.

  • Sůl

Vedle kyseliny citronové a citronu je tajnou přísadou sůl. Pokud máme středně velkou pračku, můžeme přidat dvě sklenice hrubé soli. Sůl pak jednoduše rozpusťte při vysokoteplotním vakuovém mytí. Tímto způsobem bude pračka čistá a dezinfikovaná.

  • prášek na pečení

Zbývá jen pochopit, jak používat jedlou sodu. V tomto případě není nutné při vysávání zasahovat. Ve skutečnosti můžeme spustit praní při vysoké teplotě po přidání odměrky jedlé sody do bubnu.

Pozor: Jedlá soda je vhodná i pro odstranění odolných skvrn z našeho oblečení.

Pojďme tyto tipy uvést do praxe.

Dobrá práce.