Orchidej bez kořenů? Znovuzrozen rychle, jen to udělej!

Všimli jste si, že vaše   orchideje   slábnou? Odpověď na tuto otázku může    být skryta v kořenech . Ve skutečnosti mohou být kořeny oslabené, takže si níže můžete přečíst jednoduché řešení, které pomůže vaší rostlině stát se zdravější a silnější.

Orchidej bez kořenů? Znovuzrozen rychle, jen to udělej!

První věc, kterou musíme udělat, je   odstřihnout nůžkami všechny kořeny   , které se zdají poškozené. Jakmile tento proces skončí, vybereme hrnec   s dobrou drenáží  a na dno položíme několik velmi jednoduchých oblázků.

Pak můžeme přidat naši tajnou přísadu, která kořenům naší rostliny dodá sílu:   písek   .

Zde je návod, jak pomocí písku   pomoci kořenům orchidejí znovu získat zdraví. Tato tajná přísada dělá ten rozdíl!

Vezmeme   stavební písek   a nasypeme ho do vázy. Poté vytvoříme prsty na povrchu malou jamku, abychom mohli  správně zasunout kořeny orchideje.

Po postavení květináče na talířek pak rostlinu zalijeme. V tomto okamžiku přebytečná voda vyteče z odtokových otvorů. Vázu pak   umístíme na slunné, ale chladné místo   .

Kořeny rostou rychle a po   pouhých 2 měsících   se zdá, že se rostlina plně zotavila a dokonce začíná kvést.

Jakmile uplyne nezbytná doba, začneme naši rostlinu přesazovat, abychom ji umístili tam, kde to preferujeme.

Po zalití a nalití vody do podšálku orchidej opatrně vyjmeme a   poté důkladně očistíme kořeny   . Poté vložíme několik kamenů do nového drenážního květináče a rostlinu vložíme dovnitř, přičemž kořeny zakryjeme kameny.

V tuto chvíli nám nezbývá nic jiného, ​​než znovu zalít a užít si naši orchidej.

Jako vždy: zelený palec!