Orchidej: Jen jedna ingredience pro mimořádný květ!

Jednou z nejoblíbenějších a nejoceňovanějších rostlin je bezesporu   orchidej   . Mluvíme o nádherné rostlině, která produkuje stejně fascinující květy. Z tohoto důvodu jej lze snadno umístit do prostředí, jako jsou kanceláře, obchody atd. Proto nejen na zahradě nebo na terase doma, ale tato rostlina je mimořádně univerzální a lze ji vybrat do různých prostředí. Právě v tuto dobu, na jaře, se orchidej probouzí z tzv.   vegetativního zimního spánku   .

Aby rostlina optimálně kvetla, je nutné, aby měla rostlina vhodné povětrnostní a klimatické podmínky. Kromě toho musí být dostatečné osvětlení a ochrana před větrem a deštěm. Věděli jste, že existuje malý trik, jak zajistit, aby se orchideji optimálně dařilo? Mluvíme o   skořici   . Pojďme se podívat, jak se dá využít!

Orchidej: Jen jedna ingredience pro mimořádný květ!

Skořice: fantastické koření

Jak se dočteme,  skořice je   prvek, který    může být rozhodující pro správný růst a tedy i kvetení orchideje . Je to, jak již mnozí vědí, koření, které se v kuchyni používá velmi často: je tak staré, že je dokonce    zmíněno v Bibli . Jeho rozšíření na Západě sahá především do středověku: ve skutečnosti to byli Holanďané, kdo vysadil skořici přímo ze Srí Lanky (země původu) v první polovině 17. století.

Jak již bylo zmíněno, skořice se dnes používá v kuchyni například k přípravě různých dezertů (skořicový závitek je dnes slavný). Na rozdíl od mnoha jiných koření tohoto typu pochází část využitelná v gastronomii ze stonku nebo větviček, které vypadají jako malé hnědé pergamenové lístky. Proč ji však lze využít ve prospěch orchidejí?

Zdravá a silná orchidej: použijte skořici!

Skořice může být užitečná nejen pro své čichové vlastnosti, ale také pro svou   strukturu   . Tyčinku lze použít k podepření stonků orchidejí:   některé z nich musíte zapíchnout do země a   ponechat prostor pro květy. Navíc je třeba říci, že skořice má výjimečné dezinfekční vlastnosti: koření tedy rostlinu léčí, i když jsou stonky zlomené nebo poškozené. Stručně řečeno: doporučujeme použít toto výjimečné koření, abyste si okamžitě všimli, jak užitečné může být pro naši orchidej.