Přírodní domácí aviváž. Velmi účinné, více než průmyslové.

Není nic lepšího než voňavé oblečení, které nám dodá úžasný pocit čistoty a svěžesti, a kdybychom navíc měli ekologický přípravek bez chemie, bylo by to ještě lepší. Aviváž   je bezesporu jedním z pracích prostředků, které doma používáme nejvíce a málokdo ví, že k jeho výrobě stačí velmi málo.

A jak jsem řekl v předchozím článku, tyčinky šamponů by vyprodukovaly o 552 milionů plastových lahví méně… Kdyby tomu každý z nás věnoval pozornost, výsledky by byly skvělé, a to i s trochou recyklace a pár jednoduchých opatření.

Přírodní domácí aviváž. Velmi účinné, více než průmyslové.

V obchodech je mnoho značek s různými vůněmi, které však obsahují chemikálie   , které   naší pokožce škodí.  Pojďme se tedy podívat, jak si můžeme vyrobit vlastní   ekologickou aviváž .

Ingredience:

100 g   jedlé sody   ,
200 ml horké vody,
800 ml jablečného octa;
Pár kapek   esenciálního oleje   naší oblíbené vůně

Zde je samozřejmě návod, jak jej připravit

Vezměme si třílitrovou plastovou láhev. (samozřejmě recyklovaný), přidejte vodu   a   jedlou sodu  a důkladně protřepejte, poté postupně   přidávejte  jablečný ocet  , aby příliš nepěnil. Po pomalém přilévání octa všechny ingredience dobře promíchejte. Nechte pár minut uležet a poté   přidejte 20 kapek esenciálního oleje   (miluji vanilku), uzavřete a znovu protřepejte.

V tuto chvíli je naše aviváž připravena, stačí ji použít.

Pro každý prací cyklus přidáme 4 polévkové lžíce do odpovídajícího kbelíku.

Doufáme, že vám náš návrh pomůže a uvidíme se u dalšího článku o recyklaci a DIY. Děkujeme, že nás sledujete a uvidíme se příště!