Rostliny, zapomeňte na vodu, zalévejte je takto: co se stane, je zázrak

Je známo, že mnoho nezbytných potravin v kuchyni je také vynikajících pro péči a ochranu našich rostlin.

Bílý ocet   není výjimkou. Ve skutečnosti   tento produkt chrání rostliny před hmyzem   a   nemocemi   , kterými se mohou nakazit.

Kromě toho jablečný ocet chrání rostliny před   živly   . V konečném důsledku jeho použití prospěje pouze vašim oblíbeným rostlinám.

Pojďme se blíže podívat na to, jak by se měl používat a k čemu slouží.

Rostliny, zapomeňte na vodu: zalévejte je tak, stane se zázrak

Dokáže bílý ocet udržet květiny čerstvé?

OK ano! Nejen, že bílý ocet odstraňuje   rez ze zahradního nářadí   (stačí je na několik hodin namočit do octa), ale   také udrží květiny   po naříznutí mnohem déle čerstvé. Jednoduše přidejte lžičku cukru a dvě lžíce octa  do misky s vodou a máte hotovo.

K   zalévání rostliny však postačí     přidat lžičku octa do litru vody. Můžeme tak zabránit vzniku plísní.

Na druhou stranu, pokud   chceme suché listí zlikvidovat  , stačí jej na listy nastříkat.

Dokáže regulovat pH půdy?

Ano, ocet také pomáhá    regulovat pH půdy . Tato vlastnost pomáhá zejména rostlinám, jako jsou gardénie, Ficus Elastica a hortenzie, tedy   acidofilní  rostliny.

Jaké další výhody může rostlinám přinést náš esenciální bílý ocet?

Tato kapalina má blahodárné vlastnosti a dokáže dezinfikovat všechny materiály, které používáme  Ocet je také skvělý na čištění listů od   prachu  , který se může během dnů nahromadit. Stačí navlhčit utěrku z mikrovlákna směsí   jednoho dílu octa a dvou dílů vody  a otřít ji po listech. Budou velmi lesklé!

Na druhou stranu, pokud chceme, aby nám semínka klíčila zdravě a rychle    , stačí je přes noc ponořit do nádoby s vodou. Do vody doporučuji  přidat 5 až 8 kapek bílého octa  . Semena vyklíčí během chvilky.

Než skončím, rád bych prozradil malé tajemství, které se bude hodit těm, kteří sdílejí byt se psy a kočkami.

Ocet má také funkci udržet naše čtyřnohé přátele   pryč.   Stačí k hrncům položit hadřík předem namočený v octě . Zápach, který je pro ni nesnesitelný, ji okamžitě nechá zmizet.

Dobrá práce všem.