Aby orchideje rychle rostly, stačí se spolehnout na tuto jednoduchou metodu: její účinnost je zaručena. 

Složka v květinách

Léto je nepochybně ideálním obdobím pro pěstování mnoha nádherných rostlin na vaší zahradě, ale také na balkoně nebo parapetu. Teplé letní slunce vyzdvihuje   krásu mnoha květin,   kterými zdobíme naše domovy, a to i uvnitř. Mezi nejoblíbenější květiny patří bezesporu   orchideje   , které milovníci zahrad upřednostňují především pro jejich krásu a eleganci. Orchideje existují v různých typech, všechny jsou velmi pěkné, barevné a voňavé. Obohatit svůj domov o orchideje je proto dobrou volbou, protože tyto květiny také nádherně voní.

Díky tomuto přírodnímu řešení budou orchideje hodně růst

Zejména začátečníci však neznají všechny techniky, jak zajistit, aby orchideje vždy rostly silné, bujné a především velmi početné. Tajemstvím je  výběr velmi účinného organického hnojiva, které dokáže rostlině zaručit dostatečný příspěvek živin.

Orchideje

Mnozí se rozhodnou spoléhat na četné chemické produkty, které lze snadno najít ve specializovaných prodejnách. Tato řešení však vždy radíme nechat stranou a zaměřit se na přírodní organická hnojiva.

První věc, kterou musíte udělat, aby vyrostlo nespočetné množství pupenů orchidejí, je   zalévat každé dva týdny   , abyste udrželi správnou vlhkost. Tímto způsobem rostlina absorbuje hnojiva mnohem rychleji.

Později se můžeme uchýlit k   hnědé rýži  , která je výhodnější než běžná rýže, protože je bohatší na prvky, jako je draslík, fosfor a vápník. Pět lžic hnědé rýže dáme do plastového kelímku a zalijeme půl litrem vody.

Jakmile je tento krok dokončen,   pečlivě promíchejte   a nalijte směs do jiné nádoby přes síto, které filtruje tekutinu.

Listy orchideje můžeme očistit nově získanou rýžovou vodou     . Vezmeme trochu bavlny, navlhčíme ji rýžovou vodou a hmotu rozetřeme po listech.

Rostlině tak zaručíme spoustu živin, počínaje   bílkovinami a   vitamíny skupiny B. Čím jsou listy čistší, tím je pravděpodobnější, že rostlina poroste hladce.

Aplikací rýžové vody na listy jednou za měsíc také zajistíme, že rostlina   udrží plísně a hmyz  mimo, a umožní jí tak dlouho žít a růst zdravě.

Rýžová voda je nejlepší lék: zkuste tomu věřit

Půdu rostliny orchideje můžeme také zavlažit rýžovou vodou a   nechat asi 30 minut působit   , aby kořeny lépe absorbovaly živiny.

Vodní orchideje

A konečně, přesazování je vynikající metodou, jak pomoci poškozeným orchidejím znovu získat jejich sílu. Před přesazováním    vždy rýžovou vodou pečlivě očistíme listy   a zajistíme rostlině potřebnou výživu.

Jakmile je toto hotovo, můžeme rostlinu orchideje umístit do sklenice,   zalít rýžovou vodou   a nechat vše asi 30 minut odpočívat.

Díky této metodě se při přesazování rychleji vyvíjejí kořeny rostliny. Při přesazování je nejlepší   nechat rostlinu asi týden na chladném místě,   než ji přemístíte na světlé místo.