Yellowing Kit: Způsob, jak znovu vypadat jako nový!

Bílé ubrusy a prostěradla jsou opravdu krásné, dodají celému domu punc jemné elegance. Vzhledem k tomu, že jsou velmi jemné, nepoužíváme je často, a proto je můžeme po vyjmutí ze zásuvek najít nažloutlé.

Žádný problém, existuje mnoho přírodních způsobů, jak tyto nepříjemné nepříjemnosti odstranit.

Nažloutlá souprava

Yellowing Kit: Způsob, jak znovu vypadat jako nový!

Prevence je lepší než léčba

Nejlepší by bylo zabránit vzniku žlutých skvrn na oblečení, které většinou vznikají v důsledku dlouhodobého nasávání vlhkosti zevnitř látkou. Problém by vyřešilo častější používání bílého povlečení a ubrusů. Pokud ne, nezapomeňte ji čas od času nechat nasáknout na vzduchu. I když jsou zabalené v igelitu, problému se dá předejít tím, že je na pár hodin vystavíte slunci.

Pořádně je vyžehlete

Aby se netvořily žluté skvrny, měli byste věnovat pozornost také době žehlení. K tomu vložíme mezi žehličku a oblečení ručník, nepoužijeme příliš mnoho páry a před odložením se ujistíme, že je zcela suché.

Citron a sůl pro odstranění žlutých skvrn

Bohužel, pokud již k poškození došlo, můžete žluté skvrny odstranit citronem a solí. Pokud je látka dostatečně odolná, uvaříme ji v kastrůlku, do kterého jsme vložili 4 nakrájené citrony a sklenici jemné soli, necháme půl hodiny „provařit“, poté počkáme, až voda úplně vychladne a pak dále. . do běžného praní v pračce.

Pokud látka není dostatečně pevná, aby vydržela vaření, můžeme ještě připravit hrnec se stejnými ingrediencemi, vyvařit bez oblečení a poté nechat vychladnout, než použijeme na namáčení bílého povlečení a ubrusů. Rádi je necháme na pokoji. to dělejte celou noc, než je umyjete.

Peruhličitan sodný

Peroxouhličitan sodný je velmi staré bělidlo, aktivuje se při vysokých teplotách, minimálně 50°, proto lze tento prostředek použít i pouze na odolné tkaniny, lze jej použít jak v ruce, tak v pračce.

V prvním případě ji musíme rozpustit v horké vodě, ponořit do ní ošetřované oblečení a před vymácháním nechat alespoň pár hodin máčet.

Pro praní v pračce musíme přidat alespoň dvě polévkové lžíce přímo do bubnu a spustit cyklus s vysokou teplotou.

Jedlá soda a marseillské mýdlo

Bělící síla jedlé sody je stejně známá jako odmašťovací účinek marseillského mýdla. Společně tvoří vynikající řešení, jak učinit naše oblečení velmi bílým.

Jednoduše rozpustíme sklenici jedlé sody a trochu mýdlových vloček v horké vodě, necháme oblečení pár hodin nebo i přes noc namočit a pak pokračujeme v běžném praní.

Pokud máme co do činění s poměrně složitými, ale ojedinělými skvrnami, můžeme si z těchto dvou ingrediencí, trochy vody a pár kapek prostředku na mytí nádobí vyrobit krém, nanést směs přímo na skvrnu a počkat, až zaschne, než vše vložíme do Dejte pračku. .

Yellowish Kit: Odstraňte žluté skvrny ze tkaniček bot

U krajky je klíčová jemnost, abychom skvrny dokázali odstranit, můžeme ji namočit přes noc do teplé vody a soli, druhý den ráno umýt marseillským mýdlem a nechat uschnout, aniž bychom ji vyždímali.