Znovu použijte kávovou sedlinu   různými způsoby:   Pojďme společně objevit více!

Ano,   kávová sedlina   by se nikdy neměla vyhazovat, protože může být velmi užitečná a účinná při úklidu domácnosti, péči o tělo a mnoha dalších činnostech! V tomto článku vám ukážeme některé možné aplikace, které si můžete rovnou vyzkoušet. Nech nás začít!

 

Znovu použijte kávovou sedlinu: Proto je důležité ji šetřit!

Peeling na ruce a tělo

Chcete-li odstranit odumřelé buňky z naší pokožky a dosáhnout dokonalé a přirozené exfoliace   ,   stačí znovu použít kávovou sedlinu!
Do misky dejte trochu zeminy, přidejte kapku mandlového oleje a trochu hnědého cukru. Směs by měla být krémová. Když je připraven, naneste ho na pokožku a masírujte, ale bez přílišného tlaku.
Peeling aplikujte zejména na drsnější místa, jako jsou lokty a kolena. Až budete hotovi, opláchněte vodou a naneste dobrý hydratační krém!

Stejný peeling lze použít i na ruce   Vynikající pro odstranění kůžičky a zanechává pokožku velmi hladkou a jemnou!

Melír na vlasy

Chcete zvýraznit tón své hnědé, zesvětlit a ztmavit bez použití chemických barviv? Nepanikařte, znovu použijte trochu kávy!
Když si umyjete vlasy, použijte zbytky tekuté kávy jako   poslední oplach.

Pokud místo toho nanášíte   hennu  , můžete přidat nějaký základ, protože bude tmavší.

Kávovou sedlinu můžete znovu použít k péči o dřevo

Ano, káva dodá   dřevu  větší lesk a zabrání poškrábání. Není nic jednoduššího než toto: Jednoduše smíchejte trochu make-upové báze s teplou vodou, míchejte, dokud nezískáte krémovou směs, a naneste ji na ošetřovaný nábytek.

Odstraňte nepříjemný zápach z chladničky

Jsou   ve vaší lednici nepříjemné pachy? Dobrým způsobem, jak je odstranit, je použití kávy.
Umístěte základnu do sklenice a vložte ji do chladničky. Nechte působit několik dní, abyste absorbovali a odstranili všechny nepříjemné pachy. Navíc zanechává opravdu neodolatelnou vůni!

DIY jehelníček

Pokud potřebujete jehelníček  , vyrobte si ho sami! Vezměte kus látky, naplňte ji kávovou sedlinou (velmi suchou) a upevněte jehlou a nití. Za pouhé 2 minuty máte díky kávě dokonalý antioxidační jehelníček!

Znovu použijte kávovou sedlinu: mýdlo na ruce

Káva je také skvělá na mytí rukou a poskytuje svěží vůni.
Rozpusťte trochu marseillského mýdla a přidejte trochu základu. Nechte ztuhnout v lednici a tady je vaše   tyčinka peelingového mýdla!

Hnojivo na květiny

Kávová sedlina je ideální pro péči a hnojení   květin,   zejména růží a stálezelených rostlin. Navíc se jedná o přírodní hnojivo bez jakýchkoli toxických nebo chemických látek.

Udržujte mravence a hlemýždě pryč

Potřebujete udržet mravence a slimáky   od vaší zahrady a zahrady? Kávovou sedlinu rozdělujte tak, abyste nepoužívali produkty, které jsou škodlivé pro naše zdraví, životní prostředí a zvířata.

Odstraňte odolné nečistoty

Odolná špína   na některých površích? Nepanikařte, použijte kávovou sedlinu! Potřete jím ošetřovaná místa a opláchněte vodou!

Znovu použijte kávovou sedlinu jako parfém do auta

Nakonec lze zbylou mletou kávu   použít k provonění auta. Kromě toho eliminují vlhkost a nepříjemné pachy.