S tímto jednoduchým přírodním prostředkem rostou orchideje zdravě a silně a vždy vytvářejí nádherné květy: vyzkoušejte to a věřte tomu.

Rajče a orchidej

Vstoupit do domu a    obdivovat pokoje vyzdobené  nádhernými květinami je bezpochyby velmi příjemným zážitkem, a to nejen pro oči. Ve skutečnosti některé rostliny nejen dodají domovu barvu a zářivost, ale dokážou také  vydávat omamnou vůni, která se šíří prakticky do všech koutů domu. Z tohoto důvodu se mnoho lidí rozhoduje pro pěstování rostlin nejen na zahradě nebo na balkoně, ale také ve svých domovech. Jedním z nejoblíbenějších zelených přátel jsou bezesporu   orchideje   , které v interiérech najdeme stále častěji.

Vždy zdravé orchideje s tímto přírodním řešením: všechny kroky

Orchideje jsou velmi elegantní rostliny, které vytvářejí krásné květy a vydávají opravdu příjemnou vůni. Aby však byly vždy zdravé a neustále produkovaly své nádherné květy, je nutné se   o ně pečlivě starat   a nikdy jim nechybí potřebná výživa.

Orchideje

K dosažení tohoto cíle se mnozí uchylují k některým chemickým produktům dostupným ve specializovaných obchodech. Výběrem vynikajících přírodních prostředků můžete skutečně udržet růst orchidejí silný a zdravý    .

Poté, co všechny květiny odkvetou, první věc, kterou musíme udělat, je „ztenčit“ orchidej odříznutím větví, kde květiny nerostly.   Na řez naneseme   bílý cement , aby byly řezné rány dezinfikovány a mohly se rychle zahojit.

Dalším krokem je vzít   rajče  , rozkrojit je napůl a poté nakrájet. Proč zrovna rajče?

Tato zelenina je bohatá na prospěšné vlastnosti, včetně   vitamínu A, vitamínu C, draslíku, vápníku a fosforu   . Rajčata jsou proto perfektní potravou, která   orchidejím   umožňuje velmi rychlý růst.

Rajčata nakrájená na malé kousky vložíme do velké sklenice a zalijeme vodou (cca 300 ml). Vše smícháme dohromady   , aby nám vznikl tekutý roztok   , který následně přefiltrujeme přes sítko do jiné nádoby.

Do této nádoby, kam jsme již dali roztok, přidáme další vodu,   abychom získali litr rajčatové šťávy   . V tomto okamžiku se můžeme vydat dvěma cestami k zajištění dostatečné výživy pro naše orchideje.

Pěstování orchidejí nevyžaduje mnoho: zde je návod

První metodou je     ponoření vatových tamponů do roztoku, který jste právě připravili. Bavlnu namočenou v rajčatové šťávě musíme omotat   kolem větve  , kterou jsme původně uřízli, a zaháknout sponou nebo sponou.

rajčata

Tento proces se opakuje každých sedm dní, aby se zajistilo, že pupeny zůstanou vždy vlhké. Ve zbývající dny je možné   kvetoucí větve pokropit trochou vody,   aby byla zajištěna odpovídající vlhkost.

Druhá metoda také zahrnuje namáčení vatových kousků v rajčatové šťávě, ale pro jiný účel. V tomto případě vlastně přejedeme   kotoučem po listech rostliny   a opatrně a jemně je potřeme.

Rajčata jsou zelenina s četnými   antioxidačními a antibakteriálními vlastnostmi   , takže listy z toho mohou jen těžit. Na druhou stranu by se tento proces měl provádět každé dva týdny, abyste měli vždy zelené a zdravé listy.