Vyrobte si domácí přírodní insekticid nenákladným, snadným a rychlým způsobem: zlikvidujte komáry a jiný hmyz. Tohle je jako.

Odpuzuje komáry

V posledních letech narůstá   tendence hledat přírodní řešení   k řešení   běžných problémů   , jako je přítomnost   hmyzu v domě . Zajímavým a   málo známým  řešením   je   pálení kávy a hřebíčku na  přírodní insekticid   . Uvidíme, jak to půjde. Tímto způsobem zlikvidujete komáry a další hmyz.

protože to funguje

Proč   pálit kávu a hřebíček   ? Obě   složky   mají   vlastnosti, díky kterým jsou  účinné   proti   hmyzu   . Káva například obsahuje   kofein  ,   sloučeninu, která   působí jako neurotoxin na hmyz   . To znamená, že   když je hmyz vystaven kofeinu   ,   utrpí poškození   nervového   systému   ,   což   má za následek  smrt   . Káva má navíc   silný  zápach, který   lze použít k odpuzování hmyzu.

Odstraňte hmyz z vašeho domova

Hřebíček na druhé straně obsahuje   esenciální olej   zvaný   eugenol, který působí jako  přírodní  insekticid    . Eugenol je   toxický   pro   hmyz   , ale neškodný   pro   lidi   a   domácí zvířata    . Kromě toho   hřebíček vydává  zvláštní   vůni  , která  odpuzuje  hmyz   . Kombinace     těchto dvou   složek nám tedy umožňuje    vyvinout účinný přírodní insekticid .

Tímto způsobem zlikvidujete komáry a další hmyz.

Přírodní   insekticid, který vám umožní    konečně   vyhrát boj   s   hmyzem , se   připravuje   velmi   snadno . Potřebujeme:   kávový prášek   ,   hřebíček   ,   hrnek   ,   svíčku   a   zapalovač   .

Nejprve jednoduše nasypte  trochu   kávového prášku   do   šálku   tak, aby  byl téměř celý plný. Poté vezmeme   svíčku   a začneme   ji rozdělovat na kousky   , dokud nedosáhneme   knotu, který  chceme získat   . Pro usnadnění práce  je lepší   použít tenkou   , válcovou   svíčku . Případně můžeme použít   match  .

Jakmile máme   knot ,  uděláme   do středu kávy prohlubeň pomocí  držadla   lžíce     nebo   vidličky   .   Knot   vložíme   do výkopu a     spodní   konec zasypeme  kávovým práškem   tak   , aby   venku zůstala jen jeho část   . V tuto chvíli přidáme   hřebíček  a   zahrabeme  je v   kávovém prášku   .

Odstraňte hmyz z vašeho domova

Jediné co musíme udělat je   zapálit knot pomocí zapalovače    . Uvidíme, že   knot    za pár sekund   zhasne , pak  plamen dosáhne kávy   , která spolu s   hřebíčkem   začne   šířit své aroma     plašit hmyz .

Pro získání  ještě   efektivnějšího  výsledku je ideální připravit si tři až čtyři šálky   přírodního   insekticidu   a    umístit  je na různá místa v prostředí, které chceme hmyzu zbavit. Tento   přírodní insekticid   účinně zastane svou práci tím, že    trvale   zničí mouchy, komáry, pakomáry a mravence   .

Ekologické a ekonomické

 Tento   přírodní insekticid  je nejen   účinný  , ale má i další výhody. Za prvé, je to velmi   levné   :   káva   a   hřebíček jsou  běžné   přísady, které    lze nalézt v každém supermarketu   nebo   obchodě s kořením . Za druhé, je   zcela přírodní   a neobsahuje žádné   škodlivé chemikálie   , takže je   bezpečné ho   používat v blízkosti   dětí   a   domácích zvířat  .

A konečně,   vůně   kávy     a   hřebíčku může být   také   příjemná a provonět  domácí prostředí  , což z    dělá   zajímavou variantu pro ty, kteří    nemají rádi   komerční insekticidy , které většinou  vydávají nepříjemný zápach . Stručně řečeno,   pálení kávy   a   hřebíčku   za účelem výroby   přírodního insekticidu   je   ideálním řešením   pro ty, kteří   hledají bezpečný a cenově výhodný způsob,  jak odpudit hmyz   z   domova   nebo   zahrady   .