Odstraňuje vodní kámen a skvrny z pánví přirozeně, rychle a ekonomicky. Potřebujete jen pár ingrediencí, tady je návod, jak to udělat.

Prášek do pečiva v hrnci

Zbytky jídla    ,   mastnota   a   připálené skvrny   mohou být skutečnou   noční můrou  , když  potřebujete vyčistit kuchyňské náčiní   . To ale neznamená, že musíte   trávit nekonečné minuty  tím    , že se   budete snažit odstranit vodní kámen   . Existuje několik   domácích triků,  které můžete použít k   odstranění  vodního kamene z   pánví  přirozeně   ,   rychle   a   levně   . Podívejme se jak.

Proč je důležité odstraňovat vodní kámen a skvrny z pánví

Odstranění   zbytků   ,   skvrn   a   vodního kamene   z   kuchyňských pánví   je zvláště důležité pro   udržení hygieny   , ale také pro   prodloužení životnosti   pánví    .  Nejen, že vápno obsahuje   bakterie částice jídla, které  mohou ohrozit bezpečnost potravin   , ale také může   poškodit   pánve    a ztížit následné  čištění. Ale nebojte se   :   existují   přísady  , které vám pomohou  odstranit vodní kámen během okamžiku   .

Jedlá soda a ocet pro odstranění usazenin vodního kamene

Jedná se o dvě   látky    známé pro svou čisticí a odmašťovací schopnost . Chcete-li   odstranit vodní kámen   z   pánví   pomocí   octa a jedlé sody  , jednoduše nalijte trochu octa   do   pánve, kterou chcete odstranit,   a  zahřejte ji   . Jakmile   je ocet  horký   , můžete   vypnout plyn a nasypat    do hrnce dvě lžíce jedlé sody   .

Odstraňte limetku z pánví.

V tuto chvíli potřebuje naše  odmašťovací směs několik  hodin   , než bude fungovat. Mezitím vychladlo   a můžeme pokračovat v samotném  čištění   . Následně   vnitřek hrnce   vydrhneme   měkkou   houbičkou   . Je vhodné zvolit   měkkou , neagresivní houbu a  vyhnout se     použití   drátěnky , protože by mohla pánev poškrábat.

Díky působení   octa   a   jedlé sody   šupiny   změknou   a my se nemusíme   moc namáhat    s jejich  odstraněním . Tato   metoda   je vhodná i pro odstraňování   připálených skvrn ze   dna   pánví.

Odstraňte vápenaté usazeniny kyselinou citronovou.

Kyselina citronová   je účinný   čisticí prostředek   s   vlastnostmi proti vodnímu kameni  , díky čemuž je skutečně účinným   způsobem  odstraňování vodního kamene   z pánví. Pro použití   naplníme   hrnec   vodou   a   zalijeme   roztokem kyseliny citrónové   Obecně lze  dávkování upravit  smícháním 150 g kyseliny citronové   s   litrem   čerstvě ohřáté vody.

 I v tomto případě   musí odmašťovací roztok  působit několik hodin   , nebo ještě lépe   přes noc   . Vodní kámen během těchto hodin   změkne  kyselina citronová   a pokud   jej očistíme   houbičkou,   půjde  mnohem  snadněji  odstranit   . Pozor však na   materiál, ze kterého je čištěná  zapuštěná plocha   vyrobena:     použití   kyseliny citronové nemá smysl na přírodní kámen   nebo   mramorové povrchy  .

Citron na odmaštění pánví

Citron je  přírodní odmašťovač   par excellence a dodává   parfémovaný nádech čištění vašich pánví    . Jeho použití je také velmi   jednoduché :   do   pánve   musíte   nalít vodu  , aby  se odmastil a přidat  citronovou šťávu   .

Odstraňte limetku z pánví.

Tento   prostředek   není   plýtvání : do tohoto odmašťovacího roztoku   můžeme   přidat   i   citronovou kůru Poté  vše uvaříme   . Když se voda   vaří   ,   vypněte teplo   a nechte ji   vychladnout   . Poté můžeme přistoupit k  mechanickému čištění   houbičkou    .

Variantou     využití vody   je použití   hrubé   soli   . Chcete-li     tímto způsobem   odmastit vložené pánve , jednoduše nasypte  hrubou sůl na  povrch , který chcete odmastit   , přidejte   citronovou šťávu  a   počkejte   požadovanou dobu, než   roztok začne působit.

Odstraňte vodní kámen a skvrny z pánví pomocí Marseillského mýdla

Milovníci   jednoduchosti tuto metodu rádi objeví    . Ve skutečnosti   stačí   mýdlo a voda  k odmaštění  zapečených pánví  . Dokud je to   Marseillské mýdlo  . jak se máš? Velmi jednoduché: musíme   naplnit hrnec vodou    ,    přidat   trochu marseillského mýdla a vařit   .

Vysoká   teplota   vroucí vody     spolu s   odmašťovacím účinkem   Marseillského   mýdla zajistí ,   že   usazeniny zmizí  samy   . Pro   dokonalý výsledek můžeme  po ponechání   roztoku působit a   vychladnout   odstranit vodu a   povrch   očistit houbičkou    ,   abychom   odstranili   i   drobné zbytky nečistot.

Stejně jako citron  má   marseillské mýdlo   tu výhodu, že je obzvláště voňavé,   takže   nejen pomáhá   odstranit  vodní kámen   z   pánví, ale také odstraňuje nepříjemné pachy   .