Pokud zasadíte čtyři fíky do květináče se zeminou, získáte nádherné rostliny fíků.

Fíky na zemi

Fíkovník, okrasná rostlina, která produkuje lahodné plody, lze zasadit a množit různými způsoby. Fíky jsou vysoce ceněné ovoce, voňavé a bohaté na užitečné látky. Tyto ovocné stromy by měly být pěstovány v květináčích nebo na zahradě,   ale vždy na plném slunci a chráněném místě   .

Chcete-li se naučit, jak získat krásné fíkovníky zasazením 4 fíků do květináče, doporučuji velmi pečlivě dodržovat zde popsaný postup.

Vlastnosti fíků

Fíkovník   nebo fíkovník   , patřící do  čeledi Moraceae  , je rostlina, která preferuje přímé světlo. Je však důležité vyhýbat se vysokým teplotám, proto je lepší jej umístit na chráněná místa. Existuje mnoho   odrůd fíků   , které mají tmavou slupku a jsou pěstovány pro čerstvou spotřebu nebo pro výrobu džemu.

Fíky, symbol pravdy pro buddhisty, se dají jíst čerstvé i sušené   Je třeba říci, že fíky jsou bohaté na minerální soli, vitamíny a vlákninu. Pokud jde o kalorie, je třeba poznamenat, že   čerstvé fíky   mají málo kalorií, zatímco sušené fíky obsahují více kalorií.

Zbaběle

Plody rostliny dozrávají mezi srpnem a zářím, ale objevují se i pozdní plody v říjnu. Jakmile jsou fíky měkké, mohou se jíst. Je třeba poznamenat, že při jejich sběru je lepší nosit rukavice, abyste nepřišli do kontaktu s bílou mízou, kterou produkují. Jsou to ovoce bohaté na minerály s velkou energetickou silou. Ovoce by mělo být skladováno v chladničce a může být použito v různých receptech.

Tipy pro výsadbu a péči o fíkovníky

Fíkovník se velmi snadno sází, protože je to velmi dlouhověký strom, který plodí několikrát do roka. Je to rustikální rostlina rozšířená v oblasti Středomoří.

Pokud   se rozhodnete pěstovat fíkovník v květináči   , je lepší použít květináče široké alespoň 60 centimetrů s otvory na dně pro dobrou drenáž, protože nemá rád vlhkou půdu. Aby dobře rostla, je důležité, aby byla umístěna na místě chráněném před chladem. Tato krásná středomořská rostlina má malou odolnost vůči dešti, který způsobuje hnilobu plodů. Dobře roste při teplotě mezi 25 a 30 stupni a má malou odolnost proti chladu.

Obr

Jedná se o rostliny, které vyžadují teplé a slunečné klima a mohou dosáhnout výšky 5 metrů. Nejlepší   půda pro pěstování fíků   je bezpochyby úrodná, ale dobře snáší i suché půdy. Pěstování lze provádět z přesazení nebo řízků na jaře nebo na podzim.

Rozmnožte fíky zasazením čtyř fíků do květináče.

Chcete-li   množit fíkovou rostlinu   , můžete začít se   čtyřmi fíky a umístit je do květináče naplněného zeminou. Nejprve musíte kuchyňským nožem odříznout vrcholy čtyř fíků. Čtyři fíky se pak umístí ve stejných vzdálenostech do malých drážek vytvořených v zemi.

V tuto chvíli, po   zasypání fíků zeminou,   je nutné půdu dobře uhladit a zavlažovat vodou. Poté   by měl být hliněný hrnec se zakopanými fíky zakryt plastovou nádobou. Za několik týdnů se objeví malé rostliny fíků.

Jakmile   se fíkovníky   vyvinou, je třeba je vyjmout z květináče, trochu seříznout kořeny a zasadit je do jednotlivých květináčů. Získáte tak čtyři   krásné fíkovníky   . Za několik týdnů   získá fíkovník   keřovitý vzhled.

Aby   malé fíkovníky plodily a vyvíjely se   , je důležité udržovat rostliny na slunném, ale chráněném místě na balkóně nebo na zahradě. Fíkovník je navíc nutné pravidelně zalévat a přihnojovat pouze v prvních šesti měsících roku.