Věděli jste, že použití obalové techniky stačí k tomu, aby byl váš kuchyňský sporák bez mastnoty a leskl se? Tuk zmizí a s ním i tuk.

Asi na sporáku

Při úklidu kuchyně je důležité vyčistit i  pracovní desku včetně grilů a sporáků,   zvláště pokud jsou plné mastnoty a mastnoty  . Zbytky jídla   ani nevylezou ze sporáku, a pokud je pečlivě neumyjeme, zhnědnou a zčernají, takže kuchyně vypadá staře a špinavě. Velmi čistá varná deska s lesklými rošty a hořáky je něco úplně jiného!

Co ale dělat, když se o troubu musíte po pár dnech starat kvůli nedostatku času? Nebojte se, existuje   velmi jednoduchá a rychlá metoda,   jak mít rychle velmi čisté trouby.

Mluvíme o technologii obálek   nebo o plastové tašce, kterou dostáváme při nákupu v supermarketu. Díky tomuto triku získáme rychle velmi čisté a lesklé trouby, zbavené mastnoty a nečistot, dobře vydezinfikované a zapáchající. Podívejme se, jak tuto techniku ​​provést!

Kuchyně

Jak připravit směs do kuchyně a na gril.

Abyste dosáhli vynikajících výsledků při čištění kuchyňských desek a měli tedy velmi čisté a odmaštěné grily a trouby, musíte   použít účinnou směs   . Zapomeňte na produkty ze supermarketu, zde je   domácí směs   , kterou     si můžete vyrobit doma během několika minut před úklidem kuchyně a s levnými a snadno dostupnými přísadami . Zde je to, co byste měli udělat:

 • Vezměte skleněnou nádobu;
 • Nalijte půl sklenice čisticího prostředku na podlahy;
 • Přidejte dvě lžičky jedlé sody;
 • Jemně promíchejte;
 • Přidejte ¼ šálku bílého octa;
 • Vše dobře promíchejte.
Gasherdflamme

Jak provádět obálkovou techniku

Implementace techniky plastových sáčků je velmi jednoduchá. Pokud zjistíte, že je váš sporák plný rozstřikovaného jídla, smaženého jídla nebo jiného jídla, které jste uvařili, tento způsob problém vyřeší a   během chvilky budete mít nádherný talíř  . Než budete pokračovat, měli byste nejprve zkontrolovat, zda jsou sporák nebo grily horké. Pokud nejsou žádné problémy, měli byste provést následující:

 • Odstraňte mřížky pracovní desky;
 • Odstraňte hořáky odstraněním horní a spodní části.
 • Do hořáků vložte několik srolovaných papírových ručníků.
 • Nastříkejte předem připravenou odmašťovací směs na pracovní plochu.
 • Otevřete konce několika plastových sáčků a zakryjte celý sporák;
 • Vše necháme asi deset minut odpočinout.

Manipulační technika pro sporáky a grily.

Mezitím si vezměte plastový sáček a umístěte ho do stojanů na pracovní desce. Umístěte sporák s hořáky do jiného sáčku a do sáčků nastříkejte předem připravený odmašťovač.

Nechte je také deset minut odpočívat a poté vezměte rošty, otřete je   kuchyňskou houbičkou  zelenou stranou a  opláchněte pod tekoucí vodou   , nejlépe teplou. Houbou také vyčistěte sporák a hořáky. Při tom se ujistěte, že jste zelenou částí odstranili veškeré nečistoty a opláchněte je vodou z vodovodu.

Sporák a hořáky budou čisté a lesklé jako vždy. Jakmile je tato fáze dokončena, je čas odstranit sáčky z pultu. Vezměte měkký hadřík z mikrovlákna   a  odstraňte veškerý odmašťovač   z různých míst na pracovní desce. Odstraňte také vodní kámen a nečistoty.

Opláchněte hadřík a znovu otřete, dokud nebude deska zcela čistá a bez nečistot a vodního kamene. V tomto okamžiku jej důkladně osušte a budete mít čištění dokončeno a s minimální námahou dosáhnete výjimečných výsledků. Jak vidíte, se   sáčkovou metodou   nemusíte trávit hodiny odmašťováním varné desky, sporáku a grilovacích roštů.