Discover the Melt in Your Mouth Cake Recipe je skutečně tradiční recept na dort, který kombinuje křupavé, v troubě upečené choux pečivo s neuvěřitelně lahodným mousseline krémem.

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu.

OZNÁMENÍ
OZNÁMENÍ

Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Pro cca 8-10 osob

Ingredience:

Na ozdobu:

Moučkový cukr

Na těsto:

125 g másla
1 polévková lžíce. lžička prášku do pečiva (volitelně)
25 cl vody
5 středních vajec (nebo 4 velká vejce)
1 hrnek mouky T 45 nebo T 55 (150 g)

Na krém:

250 g másla
80 cl mléka
2 sáčky vanilkového cukru
80 g mouky
2 žloutky
¾ hrnku cukru (150 g cukru)
80 g bramborového škrobu

Příprava dortu taje v ústech 

Připravte těsto: v hrnci svařte vodu a máslo. Přidejte všechnu mouku a za intenzivního míchání vařte další 2-3 minuty jako u těsta z choux (například pomocí šlehače nebo vařečky).

Těsto by mělo být hladké, tvořit kouli a odcházet od stran. Necháme trochu vychladnout, přidáme vejce, jedno po druhém, vše dobře promícháme, na závěr přidáme droždí (volitelně), dobře promícháme.

Troubu předehřejte na 180°C.

Těsto rozdělte na polovinu. Obdélníkový plech vyložte pečicím papírem (nebo máslem a vysypte moukou). Polovinu těsta na tenké lžíci rozválejte na obdélník (35 cm x 24 cm). Těsto pečeme asi 20 minut na 180°C.

Těsto by mělo být zlaté a křupavé, pokud je po vytažení z trouby příliš měkké, pečte ještě chvíli. Opakujte postup pro druhou polovinu těsta a upečte druhý obdélník.

Připravte krém: svařte 2 hrnky mléka a cukr. Zbylé mléko ušleháme se žloutky, vanilkovým cukrem, moukou a škrobem. Tuto směs přidejte do vroucího mléka a intenzivně míchejte, aby se nevytvořily hrudky.

Vařte asi 1-2 minuty. Necháme trochu vychladnout. Přidejte měkké máslo a míchejte, dokud nezískáte homogenní krém.

Krém rovnoměrně rozetřeme na první obdélník těsta, přikryjeme druhým. Dejte do lednice alespoň na 3 hodiny. Před podáváním posypte moučkovým cukrem. Dobrou chuť!