Rozmnožování orchidejí z kvetoucích větví je poměrně snadné, vyžaduje však trochu trpělivosti a péče.

Jak množit orchideje

Je třeba dodržet určité kroky, jako je výběr větve, která je zdravá, zelená a silná.

Orchideje elegantní tip na dárek

Darování orchidejí je   elegantní a sofistikované gesto   , které může zprostředkovat mnoho různých pocitů. Orchideje jsou oblíbené pro svou krásu a dlouhověkost, což z nich dělá perfektní dárek k mnoha příležitostem, včetně   výročí, narozenin a svátků.

Orchideje mohou mít různé významy v závislosti na barvě a typu orchideje, kterou si vyberete. Například   růžové orchideje mohou symbolizovat lásku a vděčnost   , zatímco bílé orchideje mohou představovat nevinnost a čistotu. Žluté orchideje mohou být spojeny se štěstím a prosperitou.

rostlina bílá orchidej

Kromě toho jsou orchideje velmi všestranným dárkem, který   je vhodný pro ženy i muže. Díky své nadčasové kráse mohou být orchideje vhodným dárkem pro různé příležitosti, od formálních oslav až po neformálnější příležitosti.

Jedná se o ekologicky šetrný a udržitelný dárek. Na rozdíl od mnoha řezaných květin jsou orchideje  velmi trvanlivé a při správné péči mohou být pěstovány po mnoho let. Díky tomu jsou dlouhotrvajícím dárkem, ze kterého se můžete těšit dlouhou dobu.

Jak množit orchideje

Pamatujte, že   každá orchidej je jiná   a může vyžadovat trochu jinou péči. Proto musíte svou rostlinu sledovat po celou dobu množení a přizpůsobit péči jejím konkrétním potřebám.

Pokud chceme orchideje namnožit z kvetoucích větví našich rostlin, můžeme k tomu využít některé prvky, například   slupku z poloviny brambor. Patří mezi vynikající organické látky, které   podporují rychlý růst klíčků. 

Bramborová slupka

K tomu musíme vložit misku s 200 ml vody do mixéru, poté přefiltrovat a vybrat květní stonky rostoucích rostlin, protože z této úpravy získají mnoho živin.

Poté nať s mnoha malými výhonky nařízneme řezákem do kříže   ,   poté nať vložíme do malé skleněné dózy, do které   na 20  minut   naléváme bramborovou šťávu. Rostlina tak přijímá potřebné živiny.

Orchideje v květináčích

Nyní dejte lžičku skořice do sklenice a rozpusťte ji dvěma prsty horké vody, přefiltrujte tekutinu a přidejte   0,05 litru vody. Tímto roztokem navlhčete vatový tampon a   šťávou z bramborové slupky potírejte stopku umístěnou ve vodě.

To proto,   aby se rostlina dobře dezinfikovala   . Oba konce se pak uzavřou okrajem svíčky. Nyní použijte mech a vložte jej do plastového tácku. Navlhčete ji vodou s příchutí skořice,   dobře vymačkejte a vložte do recyklované mísy na ovoce s otvory.

Nyní můžeme vložit zatavený stonek a   zakrýt průhlednou fólií,   poté do fólie udělat párátkem dírky a umístit ji na chladné, osvětlené místo při teplotě asi 25°.

Rozmnožujte orchideje z větví.

Je však třeba se vyhnout přímému slunečnímu záření. Zkontrolujte vlhkost půdy a rostlinu pravidelně stříkejte vodou.

Již po měsíci vidíme, jak rostlina raší.   Musíte pravidelně stříkat, aby byl stonek vlhký ve stejné poloze. Po 4 měsících naše rostlina krásně roste a olistí,   jak v listech, tak v kořenech.

Tímto jednoduchým způsobem můžeme   namnožit orchideje z větví   a rostlinu umístit do venkovního prostředí s vlastním květináčem, do kterého   můžeme mech i rostlinu rozházet.