Přírodní insekticid na záchranu rostlin se snadno připravuje a vyžaduje jen několik přísad: Už žádné mšice navždy.

přírodní insekticid

Mšice   napadají rostliny   a živí se jejich mízou, dokud neuhynou. Je důležité tento hmyz co nejrychleji zlikvidovat a vytvořit látku, která také dokáže jeho příchod zvrátit. Odborníci doporučují nepoužívat chemické insekticidy, protože nejen znečišťují životní prostředí, ale mohou mít také devastující dominový efekt na samotnou rostlinu. Z tohoto důvodu zahradníci doporučují typ přírodního hnojiva připraveného s přísadou, která   také vypadá dobře v kuchyni.

Protože mšice jsou pro rostliny nebezpečné.

Rostlinné vši, také známé jako mšice, jsou malý hmyz, který může mít různé barvy v závislosti na druhu. Existují zelené a černé druhy, stejně jako některé druhy, které   se týkají různých a oblíbených rostlin.

K jejich   rozmnožování dochází velmi rychle   , proto je důležité si jejich přítomnosti na rostlině všimnout ihned, ještě předtím, než nakladou vajíčka. Tyto malé vši napadají mnoho plodin a v přírodě existuje až 3000 různých druhů. Odhaduje se, že jejich oblíbenými plodinami jsou okrasné rostliny jako růže nebo zelenina od cuket až po   rajčata, včetně květáku a paprik.

Ve většině případů napadení usnadňuje velmi mladá rostlina a mírná okolní teplota. Škody   , které způsobují, jsou nespočetné   , přímo i nepřímo na okolních rostlinách.

Rostlinné mšice

Fungují tak, že se živí   mízou rostliny  , redukují plody do bodu, kdy jsou zbaveny všech živin a energetických zdrojů, což vede k jejich smrti. To není vše: látka podobná medu, kterou produkují a uvolňují do rostliny, podporuje růst plísní a v průběhu času vytváří dominový efekt jiných typů poškození.

Přírodní hnojivo proti mšicím: stačí jedna složka

Je důležité čelit útoku, nedovolit jim   naklást vajíčka   (nezapomeňte, že to dělají velmi rychle) a poté eliminovat vajíčka, která tam již jsou. Namísto chemického insekticidu je lepší zvolit přírodní prostředek, který nejenže působí proti   vším  , ale také rostlině dodá výživu potřebnou k přežití.

Česnek proti mšicím

Požadované přísady pro     DIY přírodní hnojivo jsou:

  • 1 litr vody
  • 5 stroužků česneku

Poté nechte stroužky česneku marinovat v nádobě alespoň 24 hodin. Ihned poté je třeba směs   nalít do hrnce s litrem vody a   nechat vařit 20/25 minut.

Vypněte zdroj tepla, nechte jej vychladnout a poté nalijte roztok do nádoby s rozprašovačem.

Přírodní insekticid na bázi česneku   by měl být stříkán na rostlinu až dvakrát denně. Likviduje nejen mšice, ale také housenky, mravence, červené pavouky a šupinatý hmyz. Pro své vlastnosti je ideální i jako potrava pro rostlinu.