Zde je návod, jak rozkvést orchideje, které jsou jednou z nejoblíbenějších květin, ale také jednou z nejnáročnějších na pěstování: s pár triky nádherně kvetou.

Zalévání orchidejí

Dům, ale i pracoviště a profesionální ateliér vypadají mnohem lépe, když se interiéry   vyznačují květinami a rostlinami   , které celý byt oživí a vylepší. Milovníkům zahrad se vždy nepodaří obohatit stěny svého domova nebo pracoviště rostlinami a květinami, které udávají tón celému prostředí.

Mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější květiny patří bezesporu orchideje   , které se vyznačují jistou jemností, ale také originalitou a barevností. Orchideje dodávají domovům jedinečný a dekorativní nádech, ale zároveň jsou náročné na pěstování, údržbu a uchování. Jak je tedy udržet naživu co nejdéle a udržet je v květu po celý rok?

Optimální kvetení orchidejí: Tato metoda vás překvapí

Orchideje, které se snadno přizpůsobují vnitřnímu klimatu, mají zvláštní potřeby. Pro zajištění určité úrovně uchování těchto květin   je nutná pravidelná péče a speciální péče. Pro podporu kvetení orchidejí je nejprve nutné rostliny pravidelně zalévat, protože vlhká půda prodlužuje dobu a dobu květu. Orchideje by měly být zalévány jednou týdně v jarních a letních měsících     a ne více než každé dva týdny v zimě.

jak přimět orchideje kvést

Je také důležité, aby orchideje   dostávaly dostatek slunečního světla,   ale je třeba dbát na to, aby nebyly přeexponovány: jejich tolerance k přímému slunci je velmi nízká. Jako všechny rostliny mají i orchideje speciální potřeby: pokud jsou respektovány, vidíme, že tyto rostliny vydrží dlouho.

“Domácí” hnojivo

Někteří se rozhodnou uchýlit  se k hnojivům, ale tato řešení se obvykle skládají z chemikálií, které mohou být z dlouhodobého hlediska toxické nejen pro květiny, ale také pro zdraví obyvatel domu. Je proto vhodné   vyrobit si „domácí“ hnojivo. 

Aby orchideje optimálně kvetly, je důležité je velmi pravidelně přihnojovat. Některé látky jako   draslík, železo, křemík a fosfor   pomáhají orchidejím dobře růst. Všechny tyto prvky jsou obsaženy v jediné složce: rýžové vodě.

Prvním krokem je přidat ekvivalent 10 gramů rýže do litru horké vody a poté nechat hodinu marinovat. Po uplynutí této doby je třeba   rýži scedit, přefiltrovat vodu a nechat vychladnout   . Vzniklou tekutinu pak nalijte do láhve a orchideje zalijte. Tuto směs se doporučuje používat každé čtyři zálivky: po několika dnech zaznamenáte výraznou změnu v tempu kvetení orchidejí.

Zalévejte orchideje epsomskou solí – zde je návod

Dalším velmi účinným trikem pro pěstování a uchování orchidejí je použití Epsomitu,   nazývaného také Epsomská sůl. Tento speciální minerál pomáhá vyživovat zeminu v květináči, takže orchidej nejen rychleji roste, ale také krásně kvete.

Řešení pro zalévání orchidejí

Epsomská sůl, složená z hydratovaného síranu hořečnatého, umožňuje rostlinám   lépe absorbovat základní živiny, včetně dusíku a fosforu, a   stimulovat tak kvetení. Epsomit navíc umožňuje tvorbu chlorofylu, který je nezbytný pro fotosyntézu. Stačí   do litru vody přidat lžičku soli  a směsí pak rostliny zalít. Proces je nutné opakovat jednou týdně.