Ať se vám to líbí nebo ne, jistě víte, že váš   dům   potřebuje každý den uklízet. Pro zajištění správné úrovně hygieny v dané oblasti je nezbytné každodenní čištění. Víte ale, že  na to můžete využít přírodní prostředky, aniž byste museli nutně sahat po chemických přípravcích? Pojďme se podívat na pár triků, které by se vám mohly hodit!

Přírodní prostředky pro odstranění vodního kamene

Mezi největší nepříjemnosti, které mohou v domácnosti vzniknout,  patří bezesporu odstraňování nánosů vodního kamene   k těm nejčastějším. Je to operace, která často trvá dlouho a nepřináší uspokojivé výsledky. Ve skutečnosti jsou v některých případech poškozeny kohoutky atd.

Existuje však alternativa. K odstranění usazenin vodního kamene můžeme použít kombinaci přírodních přípravků, zejména   testovací ocet a vodu   . Jednoduše naplňte nádobu ze tří čtvrtin octem a jednou čtvrtinou vody a použijte ji jako „čistící prostředek“. Výsledek vás překvapí!

Péče o dřevěný nábytek.

Dalším opatřením, které není radno podceňovat, je   péče o dřevěný nábytek. I v tomto případě se můžeme spolehnout na řadu výjimečných přírodních prostředků  . Abychom je co nejlépe vyčistili a odstranili ty nejodolnější skvrny, můžeme   použít jedlou sodu a Marseillské mýdlo v kombinaci  . Výsledkem je pěnivá směs, která je velmi vhodná pro čištění dřevěného nábytku.

Jak odstranit prach

Dalším nepříjemným procesem je  odstraňování prachu. To je obrovská nepříjemnost, protože se skrývá všude. Také v tomto případě můžeme jako přírodní prostředek využít působení   jedlé sody v kombinaci s vodou a marseillským mýdlem  . Vše můžeme dát i do parního hrnce a poté provést kompletní úklid jemnými utěrkami.

Přírodní prostředky pro půdu

K čištění podlah  můžete místo průmyslových chemikálií použít zajímavé přírodní prostředky, které by mohly poškodit i mramor nebo dřevěné povrchy jako jsou parkety. Jednoduše smíchejte trochu jedlé sody, alespoň lžíci, s lžící marseillského mýdla v kbelíku a budete mít fantastický přírodní prací prostředek!

koupelna a kuchyně

Bez potřebných pokynů může být úklid koupelny a kuchyně složitý. Zde jsou některé triky. K čištění koupelny používáme   Marseillské mýdlo,   které je 100% přírodní: může být užitečné na dlaždice a vodovodní baterie. Mramorové předměty však lze důkladně vyčistit jablečným octem a citronem.

Při vaření však můžeme použít kombinaci   kyseliny citronové rozpuštěné ve vodě. Brandy ocet smíchaný s citronovou šťávou je také velmi účinný jako odmašťovač.