Toto je rostlina, kterou švábi nenávidí. Jejich vůně způsobí, že hmyz okamžitě prchne: nikdy se nevrátí.

Rostliny proti švábům

Švábi   jsou běžný   a běžný hmyz, který může vstoupit do vašeho domova a nikdy se nedostane ven. Podle odborníků je některé pachy a zbytky potravy přitahují natolik, že si najdou koutek, kde mohou zahnízdit a založit rodinu. Pokud ne, doporučují se chemické repelenty a ne jen pasti nebo jiné věci, které by jim mohly ublížit. Z tohoto důvodu je dobré používat přírodní ingredience, díky kterým rychle zmizí. Navíc   tuto rostlinu nenávidí švábi   .

Proč švábi vstupují do domu?

Švábi jsou velmi rychlý hmyz, dokážou se ukrýt na nepřístupných místech a v krátké době nakladou vajíčka. Jejich   hlavní potravou   jsou exkrementy a mohou přenášet patogeny, které jsou extrémně škodlivé pro člověka. Navíc milují jednoduché jídlo, tedy cokoli, co najdou na stole nebo ve spíži.

Mnoho lidí se ptá, odkud švábi pocházejí, i když není vždy snadné odpovědět.  Obvykle využívají vchody, které vedou do podkroví nebo sklepů. Mohou proniknout do vodovodního potrubí, elektrických zásuvek a dokonce i do malých prasklin ve zdech.

Šváb v domě

Milují koupelny, protože je tam vlhko, ale rozhodně se cítí příjemně i v podkroví, kde mohou nerušeně bydlet. Preferují špinavé, tmavé a vlhké hnízdiště   . Je pro ně snadné zahnízdit v zájmových oblastech a zcela svobodně porodit skutečnou rodinu mnoha malých švábů: samice vyprodukují v každém aktu až 40 vajíček, což je neuvěřitelné číslo.

Rostlina proti švábům: přírodní repelent

První, co bychom měli udělat, je udržovat domácnost čistou,   bez drobků nebo otevřených obalů   ve spížích. Švábi nemají rádi čistá místa bez potravy, proto je potřeba dodržovat trochu více hygieny. Pak je tu rostlina, kterou švábi nenávidí.

 Pro její intenzivně žluté květy a omamnou vůni  se jí říká tansy  . To je nepochybně nejlepší způsob, jak udržet hmyz pryč, protože zápach kafru je pro tento hmyz nesnesitelný.

Tansy rostlina proti švábům.

Pak jsou tu další pachy, které nesnesou, jmenovitě:

  • Marseillské mýdlo   , vyrobené roztokem v nádobě s vodou. Jednoduše nastříkejte na čalounění a rohy domu, abyste odpuzovali šváby.
  • Esenciální oleje   mají obecně silný, nepříjemný zápach, zejména rozmarýnový olej. Neméně důležité je umístění rostliny v různých strategických koutech domu;
  • Totéž platí pro   catnip   , přírodní dezinfekční prostředek, který je umístěn v různých koutech domu. Samozřejmě s přihlédnutím k přítomným mazlíčkům.