Jak rychle a snadno rozmnožit orchidej doma? Jednoduše s banánovou slupkou. Zde je návod, jak na to.

Orchideje a banány

Esteticky velmi krásné, elegantní a sofistikované, orchideje jsou pravděpodobně nejnáročnější pokojové rostliny. Přestože se jedná o minimalistické rostliny, jejich květy dokážou skutečně vybarvit a zkrášlit jakékoli prostředí. Péče vyžaduje trochu pozornosti, ale není nijak zvlášť obtížná. Ve skutečnosti je možné tuto myšlenku šířit doma pomocí několika jednoduchých kroků a několika přírodních ingrediencí. Uvidíme, jak to půjde.

Jak množit orchidej doma.

Množení orchideje v interiéru se může zdát jako obtížný úkol. Ve skutečnosti potřebujete pouze větev uhynulé orchideje, která může vypadat téměř mrtvá, malý banán, trochu mleté ​​skořice, stroužek česneku, trochu mechu, svíčku, plastovou láhev a trochu vody. Proces je jednoduchý a vyžaduje jen trochu času a trpělivosti,   aby orchidej zakořenila.

Rozmnožte orchidej

Nejprve musíte určit větev, kterou je třeba uříznout.  Nejlepší je vybrat větev bez květů nebo poupat. Odřízněte ji od zbytku rostliny a znovu zastřihněte konce, dokud neuvidíte světle zelenou barvu uvnitř. Z této větve vzejde naše nová rostlina orchideje. V tuto chvíli je nutné   oloupat stroužek česneku   a zasunout do něj konce snítky. Stroužky česneku musíte dobře promasírovat dvě zelené strany větve. Zabráníte tak tvorbě plísní a hnilobě větve.

Nyní vezměte svíčku a zapalte ji. Když vosk začne vytékat, použijte jej k utěsnění konců větve   . Může se to zdát jako praktika, která zabraňuje rostlině dýchat nebo klíčit, ale ve skutečnosti tato technika pomáhá zabránit tomu, aby naše ratolest ztratila vodu. Nyní, když jste pobočku připravili k distribuci, zbývá už jen pokračovat v postupu.

Proces šíření

Vezměte svůj malý banán, oloupejte ho a vložte ovoce a kůru do mixéru. Poté přidejte litr vody a   vše dobře promíchejte   . Jakmile získáte tekutou směs,   vybavte se sítem a získanou látku přefiltrujte do sklenice   .

Banán pro množení orchidejí.

Tato kapalina působí jako aktivátor pro větev, která  zůstává zcela ponořená v hermeticky uzavřené nádobě po dobu nejméně 20 minut   . Mezitím  si do jiné nádoby nalijte lžičku skořice a litr vroucí vody. Tuto směs dobře promícháme a necháme vychladnout.

I v tomto případě , jakmile dosáhne pokojové teploty,   pokračujte a vše dobře přefiltrujte   . Směs vody a skořice poslouží jako dezinfekce na mech, do kterého naši budoucí orchidej umístíme. Poté do směsi ponořte mech a nechte 20 minut nasáknout   . Po uplynutí doby dobře vyždímejte a nechte oschnout na papírové utěrce.

Teď už jen stačí   postavit si svůj miniaturní skleník, kam umístíte větvičku orchideje   . Vezměte velkou láhev s vodou a odřízněte jednu třetinu ze dna. Nechte část pohromadě, abyste je mohli otevřít a zavřít.

Láhev do mini skleníku

Umístěte několik oblázků na dno láhve,   aby fungovaly jako odtok a zabránily stagnaci vody.  Poté přidejte mech nahoru   a položte větev orchideje vodorovně nahoru. Navlhčete ji stejnou vodou, do které jste ji namočili.

Úplně zamlžte trochou vody a láhev uzavřete, aby se udržela vlhkost. Pokračujte v postřiku v pravidelných intervalech a   po několika týdnech budete moci vidět první výhonky   . Doporučujeme   ratolest ponechat v kutilském skleníku ještě alespoň pár měsíců   . Poté budete mít zakořeněnou rostlinu, kterou lze zakopat do kůry.