Zamoření moučným hmyzem může být škodlivé pro vaše rostliny. Níže vysvětlíme, jak můžete tento problém odstranit a předejít mu pomocí zcela přírodní složky.

dřevomorka

Každý, kdo má na balkoně zahradu nebo několik rostlin, přesně ví, jak důležité je pečlivě pečovat o každý přírodní prvek. Ve skutečnosti je riziko napadení rostlin některými   plevelnými parazity  velmi vysoké. V tomto článku si povíme o   problému košenila  a vysvětlíme si, co to je a jak jej nejlépe odstranit v případě napadení.

Prevence a péče o rostliny   jsou nezbytné pro zajištění správného růstu a optimálního zdraví. Kromě správného slunění a neustálého zalévání každého živlu je důležité dbát na různé příznaky související s napadením různými parazity.

Košenila bude   tématem   našeho článku. Jedná se o   parazita, který může postupně vytvořit kolonii plevelů škodlivých pro vaše rostliny   . Může se množit v prostředí s nízkou vlhkostí a objevuje se v několika   bílých shlucích na listech a větvičkách   .

Tito parazité   se   doslova   živí rostlinnými šťávami   a představují neustálou hrozbu pro všechny vaše rostliny na balkóně nebo na zahradě.

Postup, který musíte uvést do praxe, abyste   vyléčili moučné hmyz ve vašich rostlinách nebo zabránili jejich šíření,   je velmi jednoduchý. K tomu potřebujete trochu trpělivosti a určitou přírodní složku. Pojďme si společně rozebrat všechny detaily o ideálních pohybech, které můžete uvést do praxe.

Jak se zbavíte moučných brouků? Zde je přirozený trik

V případě masivního napadení mohou moučníci způsobit vážné  onemocnění   a dokonce i smrt rostliny. Jak již bylo řečeno, ve skutečnosti odsává mízu a poskytuje rostlině méně výživy. Rostlina vypadá mnohem slabší než normálně   . Důležité bude si útoku všimnout včas. V mnoha případech proto může mít velký smysl rozhodnout se pro správnou prevenci proti šíření košenila.

dřevomorka

Síla košenila bude v tom, že   se velmi snadno přizpůsobí nejrůznějším prostředím   . Tento problém může postihnout i pokojové rostliny, zvláště pokud v domě není řádné a dostatečné větrání.

Některé   chemikálie pro moučný hmyz   vám mohou pomoci tyto škůdce vymýtit. Tato řešení však nejsou pro rostliny z dlouhodobého hlediska dobrá, protože by je mohla učinit méně silnými a náchylnějšími k napadení bakteriemi. Kromě toho není možné stříkat chemikáliemi v blízkosti květin nebo ovoce.

Proto bude nutné zavést přirozené strategie pro léčbu a prevenci moučných brouků  . V dalším odstavci vám ukážeme nejúčinnější přírodní řešení, abyste už nikdy neměli problémy s moučnicemi na listech a větvích vašich rostlin. Zde je „   zázračná   “  složka!

Postup, který má být uveden do praxe.

Nevím , jestli jste slyšeli o   neemovém oleji  , ale tento prvek bude   velkým přínosem pro vaše rostliny  . Jedná se o zcela přírodní rostlinný olej, který se používá zejména v kombinaci s různými krémy nebo šampony. Ve skutečnosti zlepší vzhled vaší pokožky a vlasů. Další zajímavé využití tohoto oleje je jako   zcela přírodní repelent   .

Neemový olej

Neemový olej   lze tedy použít jako alternativu k chemickým insekticidům pro vaše rostliny. Jak to použít? Kromě tohoto oleje je pro provádění léčby a prevence košenila nezbytné    získat tekuté mýdlo   , vodu   ,   plastovou   lahvičku   a   rozprašovač .

Přidejte vodu do láhve a smíchejte ji s   velkou lžící neemového oleje   a   lžící tekutého mýdla   . Nyní lahvičkou protřepejte, aby se směs optimálně promíchala.

Jediné, co musíte udělat, je   nalít získanou směs do atomizéru   . V případě potřeby můžete směs vody, neemového oleje a tekutého mýdla nastříkat na listy a větve vašich rostlin. Pokud se štěnice moučná již rozšířila, doporučujeme   stříkat směs 3x až 4x týdně   .

Na druhou stranu, pokud chcete udělat pouze   preventivní opatření  , můžete směs nastříkat   jednou za 7-10 dní  .