Už jste někdy slyšeli o    použití soli ve vaně ? Jde o velmi zvláštní praxi, která se na první pohled může zdát absurdní, ale není tomu tak. Sůl totiž dokáže zlikvidovat mnoho choroboplodných zárodků a bakterií přítomných v toaletě a představuje velmi dobrou alternativu k octu a jedlé sodě.

Sůl v koupelně: k čemu je?

Toaletní sůl může být podle mnoha žen  , které ji používají již delší dobu   , při čištění toalety ještě účinnější než jiné přírodní produkty . Může se to zdát jako plýtvání, ale není. Sůl plní velmi podobnou funkci jako jedlá soda a bílý ocet:   nejen dezinfikuje  , ale také bělí stěny toalety.

Některé nedávné studie ukázaly, že  v kalíšku se může vynořit a množit velké množství velmi nebezpečných bakterií: zejména stafylokoků. Jde o bakterii, která je extrémně odolná vůči antibiotikům. Najdeme ale i   noroviry   , Escherichia coli a dokonce i   Shigellu   . Je vzácnější než virus, ale nelze ani vyloučit, že v některých případech můžete ebolou i onemocnět.

Vyčistěte a vybělte koupelnu.

 Sůl může být obzvláště užitečná nejen při vaření, ale také při čištění a bělení naší toalety . Ve skutečnosti mnoho lidí už nějakou dobu používá sůl k odstranění stop mastnoty z hrnců a pánví. V současné době je známá jeho absorpční a odmašťovací schopnost.

  Je šílené vidět, že sůl hraje v naší toaletě skutečně účinnou roli, na rozdíl od mnoha jiných   chemických produktů na trhu. Nehledě na to, že nezatěžuje životní prostředí.

Co bude dál? Stačí dát do záchodu správné množství soli, počkat, až udělá svou práci, a výsledek si všimnete okamžitě. Můžete také potřebovat   100-150 gramů soli   , ne více! Ujistěte se, že sůl všude rozprostřete a poté ji nechte uležet alespoň 2-3 hodiny. V tomto okamžiku zatáhneme za řetízek a můžeme si všimnout jedinečného lesku!

Sůl v koupelně: další tipy

Pokud je špína opravdu hodně odolná, můžeme se také rozhodnout nechat sůl přes noc na záchodě a druhý den ráno záchod spláchnout. Pamatujte, že vaše toaleta zůstane nejen třpytivá a dezinfikovaná, ale odstraní se také nepříjemné pachy! Rozdíl poznáte už po prvním vyzkoušení.