Vyrobte si odolnou past na komáry bez utrácení peněz, vše, co potřebujete, máte doma. Zde je to, co potřebujete a jak to udělat. Další podrobnosti naleznete níže.

Řezané lahve

Hmyz a hlavně komáři jsou opravdu otravní. Vyskytují se zejména při nástupu horka a obtěžují zejména v noci. Důležitá je dezinsekce, ale také instalace moskytiér, které zabraňují pronikání hmyzu do domu.

Pak existují některé prostředky, které lze použít, a existují také některé přírodní, abyste se vyhnuli nákupu chemických insekticidů. Mezi ty nejrozšířenější patří určitě káva, kterou komáři nesnášejí, a to jak v obilné formě, tak ve formě prášku, dále citron a ocet, protože nesnesou jejich vůni.

hmyz

Dnes se však podíváme na jinou metodu, která vám může pomoci klidně spát, aniž byste museli celou noc bojovat s komáry. Je to repelent, který si můžete vyrobit doma pomocí produktů, které již téměř jistě máte ve spíži. Podívejme se níže, jak na to.

Past na komáry: Je to dětská hra

Jak jsem řekl, komáři jsou velmi otravní a s nárůstem teploty se musí žít. Při této příležitosti nepoužíváme klasický repelent na citronelu   , který je vždy velmi účinný, ale neméně platnou alternativu, kterou si za pár minut připravíte doma.

K výrobě této pasti na komáry budete potřebovat: cukr, vodu, droždí, plastovou láhev, plastový sáček a nějakou pásku   . Smícháním všech těchto ingrediencí získáme opravdu účinnou směs pro boj s komáry a jejich udržení od našeho těla.

dětská past na komáry

Nejprve musíte vzít plastovou láhev a rozříznout ji asi o několik centimetrů níže, kde se nachází uzávěr. Po rozříznutí umístěte díl s víčkem na dno láhve. Obě části láhve k sobě připevněte lepicí páskou.

Nyní se pusťte do přípravy směsi proti komárům. Vezměte sklenici vody a přidejte 50 g cukru a lžíci droždí. Smíchejte všechny ingredience a nalijte směs do láhve, kterou jste upravili. Zakryjte jej tmavou látkou nebo tmavým plastovým sáčkem a umístěte jej na požadované místo.

past na komáry

Kontaktem mezi pivovarskými kvasnicemi a cukrem přítomným ve vodě vzniká látka, která přitahuje komáry. Jde o chemickou reakci, při které vzniká oxid uhličitý. Ten se vytváří uvnitř láhve a stoupá trychtýřem vytvořeným k přilákání komárů.

Jakmile se však komáři do pasti dostanou, již ji nemohou opustit a především se již nemohou rozmnožovat. Tento systém je velmi účinný, ale je třeba jej často měnit, protože plast v lahvích je velmi tenký   . Ve skutečnosti je vhodné používat lahvičku častěji a měnit ji zhruba každých 20 dní.

Chcete-li objevit další způsob, jak zabránit výskytu komárů u vás doma,   nabízíme vám velmi přírodní lék   .