Jak vyčistit troubu od nečistot za pár minut? Babiččina metoda je opět v módě a pomáhá všem mít dokonalou troubu.

Hliníková fólie v troubě.

Chcete-li   vyčistit troubu od nečistot za pár minut   , musíte udělat krok zpět, opustit všechny dříve známé přípravky a použít pouze babiččinu metodu. Zvláštní a velmi zajímavá metoda, která spočívá v použití konkrétního produktu a další, která časem může pomoci odstranit všechny ulpělé nečistoty. Doporučujeme čistit troubu každý den, abyste se vyhnuli nánosu   vodního kamene, který se obtížně odstraňuje   . Pojďme zjistit, jak na to?

Odstranění nečistot z trouby: babiččina metoda

Babiččina metoda   odstraňování špíny z trouby spočívá v použití hliníkové fólie a tablet do myčky. Jedinečný, velmi speciální prostředek, ale jediný, který umožňuje dokonale odstranit nečistoty z interiéru. Případně se můžete rozhodnout pro   jedlou sodu a citron  , které mají stejné čisticí a odvápňovací účinky.

Způsob čištění trouby

Co dělat, než budete pokračovat?

  • V troubě by nemělo být žádné nádobí ani zbytky z předchozího dne;
  • Stupeň by měl být nastaven na 100;
  • Kostka by měla být umístěna do pekáče;
  • Nalijte horkou vodu tam, kde je koule a nechte ji dvě hodiny sedět.

Před zapnutím trouby zakryjte kusy     hliníkovou fólií, aby absorbovaly veškeré nečistoty v troubě.

Po dvou hodinách používání očistěte měkkou houbičkou a pomalu odstraňte vodní kámen. Odstranění hliníkové fólie vám také pomůže odstranit veškeré nečistoty, které by se neměly odlepit.

Proč používat tyto čisticí prostředky?

Používání tablet na mytí nádobí se může zdát neobvyklé. Ve skutečnosti tomu tak není, protože za pár minut můžete mít troubu jako novou. Díky vodě a vysoké teplotě se čistící vlastnosti tablety   přenášejí na různě znečištěná místa. Proces je z 90 % zcela autonomní a není potřeba dokupovat další čisticí prostředky.

Odstraňte nečistoty z trouby

Dalo by se to  definovat jako bezstresové samočištění, zvláště když nemáte čas na to. Metoda čištění, která vám také může ušetřit peníze, i když je vždy vhodné troubu po použití vyčistit.

Doporučuje se pravidelné čištění, aby se zabránilo usazování mastnoty, kterou lze odstranit pomocí této babiččiny metody. Obecně se dá použít jednou za měsíc, aby se trouba dobře vyčistila. Tajemstvím je dobré použití, minimální teplota dvě hodiny a teplota trouby ne vyšší než 100°. Případně, jak již bylo zmíněno, můžete   použít jedlou sodu s citronovou šťávou  a postupovat stejně.