Nevíte, jak odříznout   odbarvený stonek vaší orchideje  ? Jste tady správně! V tomto článku odhalíme všechna tajemství o něm.

Kdy by měl být odříznutý zbarvený stonek orchideje?

Stonek orchideje by     měl být řezán, až když všechny   květy   opadnou. Před řezem byste se proto měli ujistit, že celá rostlina přestala kvést. Je třeba říci, že na toto téma existují různé myšlenkové proudy.

Jsou například tací, kteří věří, že je výhodnější počkat na   „časy“ rostliny  : bude to ten, kdo „rozhodne“, kdy a především na kterých místech nechat uschlý stonek schnout. Můžete také počkat, až vyschne celý stonek rostliny, nebo počkat, až rostlina znovu plně rozkvete a tedy zezelená.

Další nejrozšířenější myšlenkový směr je založen na skutečnosti, že je třeba zakročit, až když stonek květu již nekvete, tedy je zcela nahý, po čekací době přibližně   15 až 20 dnů   .

Jakou techniku ​​mám zvolit?

Obecně lze říci, že první myšlenkový směr je „   přirozenější   “ a   více respektuje rostlinu  . Květní stonek neodstřihnete, ale spíše počkáte na rostlinu a její chování. Rostlinu tak určitě nestresujeme a získáme velmi bujné květní stonky, ale budeme mít i „kontraindikace“.

Budeme mít například   o něco menší květy:   Na druhou stranu početné přítomné stonky způsobují „přerozdělení“ energie směrem k většímu počtu květů. Získáme tak méně namáhanou rostlinu se spoustou květů, ale menší velikostí. Kromě toho je také třeba vzít v úvahu, že rostlina neroste uspořádaně a pravidelně, ale její struktura by mohla být na jedné straně nevyvážená: v tomto okamžiku je nutné použít řadu květináčů, aby se zabránilo pádu .

Na druhou stranu, pokud odbarvený stonek seřízneme asi 15 až 20 dní po odkvětu, získáme maximálně dva stonky, které   jsou velmi rovné a vyrovnané. V nejlepším případě může být nutné použít pár kolíčků na prádlo, ale výsledek bude jistě mnohem čistší. Je samozřejmé, že květin bude jistě méně, i když větších než u prvního způsobu.

Další užitečné informace

Je třeba také říci, že pokud bychom čekali na čas rostliny, mohli bychom se setkat i s rostlinou,   která rok nekvete. Proto může být v některých případech smysluplnější pokračovat v řezání.

Při provádění operace nezapomeňte použít    velmi ostré zahradnické nůžky ; Ty musí  být dezinfikovány etylalkoholem   . Jakmile se toto odpaří, uřízneme pár centimetrů od druhého uzlu stonku.