Touto metodou pěstování orchidej omladíte a vrátí se k životu. Postupujte podle těchto několika kroků, abyste své rostlině zajistili dlouhou životnost.

Omlaďte orchidej

Orchidej nevyžaduje mnoho péče a je proto ideální rostlinou do interiéru   . Je to ideální rostlina pro začátečníky, protože jen trochu vám umožní kvést po celý rok. Ve skutečnosti není nutné mít velký zelený palec, protože k udržení orchideje stačí velmi málo.

Určitě musíte   najít to správné místo. Ve skutečnosti je to nezbytné pro správný růst. Drž se dál od dveří a oken, protože tam může být studený průvan. Měl by být také chráněn před radiátory a přímým slunečním zářením. Hledejte proto chráněné místo s nepřímým slunečním zářením.

omladit orchidej

Nezapomeňte ji zalévat, ale ne příliš. Půda by měla být vlhká a ne naplněná vodou. Dalším faktorem, který mnozí podceňují, je hnojivo, které je nezbytné a které nemusíte kupovat draze, protože se můžete uchýlit k různým přírodním metodám. Nyní se ale podíváme, jak můžete svou rostlinu omladit.

Omlaďte orchidej tímto způsobem

Jak jsme řekli, orchideje jsou nenáročné na péči, ale přesto vyžadují náležitou péči. Ve skutečnosti se nyní podíváme na metodu, kterou zahradníci používají, aby pomohli orchidejím zůstat omlazené a udržet je rychleji v růstu se zcela zdravými kořeny. Pokračujte ve zjišťování dalších informací.

Po dlouhém zasazení orchideje se aktivuje proces stárnutí, který trvá dlouho. Omlazení orchidejí se zaměřuje pouze na rostliny, které   mají mnoho vzdušných kořenů nebo kořeny, které se vyvíjejí z půdy a mají funkci podpory rostlin.

Omlaďte svou orchidej

Nejprve musíme dbát na správný růst kořenů, jinak ohrozíme celkový zdravotní stav rostliny. Je nutné odstranit všechny listy s vzdušnými kořeny nebo listy pod nimi a rostlinu přesadit do nového květináče   . Tento krok usnadňuje a urychluje růst rostliny, ale to není vše.

Po odstranění listů musíte orchidej oříznout na základně   a dezinfikovat kořeny, kde byl řez proveden, peroxidem vodíku. Část zbývající v květináči umístěte na teplé a světlé místo a během krátké doby znovu vyroste. Pokud jsou však kořeny odříznuty, uvidíme, co bude dál.

Transplantace orchidejí

Vezměte mělkou plastovou nádobu, vložte do ní kořeny a nalijte do ní trochu vody. Nyní vezměte   trochu kůry a dejte ji do misky s trochou vody   . Nechte to takto 30 minut a poté vyjměte orchidej z nádoby s vodou. Vezměte nový květináč, na dno položte scezenou kůru a poté rostlinu umístěte tak, aby do ní zapadly kořeny.

V tuto chvíli je nutné vše zakrýt kůrou a pěstebním substrátem. Tímto   způsobem se rostlina velmi snadno zotaví a správně roste   . Takto budete mít jednu rostlinu zachráněnou a dvě v perfektním zdraví. Tuto metodu prostě musíte se svou orchidejí vyzkoušet.