Abyste měli bujnou a zdravou orchidej, stačí použít jednoduchou metodu, o tom mluvíme. 

bujná orchidej

Rostlina orchideje   , jako každá rostlina, vyžaduje péči a pozornost, aby vydržela dlouho. Chcete-li mít zdravé a silné orchideje, můžete použít některé přírodní metody. Při správné péči je možné   mít orchideje s kořeny a jemnými listy po celý rok. 

Existuje velmi jednoduchá asijská metoda, která pomáhá orchidejím vyvinout silné kořeny a nové listy. Chcete-li se dozvědět, jak oživit orchidej, doporučuji vám přečíst si poskytnuté pokyny.

Charakteristika orchidejí

Orchideje, které jsou v řeči květin symbolem krásy a smyslnosti, jsou krásné a elegantní květiny. Tato nádherná   květina tropického a subtropického původu   je rozšířena i v Itálii. To, co tyto květiny odlišuje, jsou jejich masité listy a pestrobarevné květy.

Orchideje

Na trhu jsou rozšířeny zejména tři druhy orchidejí, například známá   motýlí orchidej nebo phalaenopsis.  Dobře rostou v bytě, při teplotě kolem dvaceti stupňů, na světlých a vlhkých místech a nikdy ne na přímém slunci.

Zdravá   orchidej   kvete dvakrát ročně, ale přihnojování potřebuje celoročně. Co se týče zálivky, měly by se zalévat až po úplném vyschnutí. Vzhledem k tomu, že se jedná o choulostivé rostliny, které rostou v měkkých půdách, je třeba dbát na to, abyste rostliny nikdy nepřelili.

Oživení orchideje

Chcete-li   orchideji vrátit život,   aby rostla bujně a měla zdravé a pevné kořeny, můžete postupovat podle metody používané Asiaty. Chcete-li začít, jednoduše vezměte   rostlinu orchideje   a očistěte kořeny od půdy. Poté je nutné všechny kořeny odstřihnout pomocí nůžek     . V tomto okamžiku, po odstranění každého kořene rukama, je nutné odstranit přebytečné listy a ponechat pouze centrální stonek neporušený.

Po pečlivém umytí orchideje a vysušení zbývajících listů vatou je třeba   vzít trochu česneku a rozdrtit ho v hmoždíři   . Poté na dno skleněné nádoby přidejte prolisovaný česnek. K česneku by měla být přidána voda, která by pak měla být přefiltrována do jiné nádoby. Poté by měla být orchidej umístěna do sklenice, jejíž asi třetina by měla být nalita česnekovou šťávou. 

Poté, co malou   orchidej necháte asi dvacet minut v česnekové šťávě  , nechte rostlinu vyschnout v prázdné nádobě. Mezitím si musíte vzít malou plastovou láhev a odříznout vršek, abyste vytvořili plastový kelímek. Poté musí být horní část láhve nebo hrdla umístěna na dno výsledné nádoby.

Dále je třeba vložit   kořen malé orchideje   do hrdla láhve. Poté byste měli přidat trochu vody, aby nedošlo k namočení kořenů. Voda na zemi se během hodin odpařuje a zajišťuje dostatečnou vlhkost. Každé dva dny je nutné   rostlinu orchideje v láhvi postříkat trochou vody a po měsíci rychle vyvine nové kořeny a nové zdravé a robustní listy.

Orchideje

Tipy na orchideje

Orchideje by měly být vždy vysazeny v průhledných květináčích, protože jejich kořenový systém potřebuje k vývoji hodně světla   Pro orchideje jsou vhodné květináče  zajišťující maximální přísun kyslíku a ventilaci .

Rostliny orchidejí by měly být zalévány ponořením květináče do nádoby s vodou. Vzhledem k tomu, že orchideje nesnášejí chlór, je nejlepší je mlžit a zalévat dešťovou nebo destilovanou vodou.

Nejlepší je   umístit orchidej   na vlhká místa, jako je koupelna, kuchyň nebo skleník. Aby   orchidej zůstala na svém místě   , je nutné ji nikdy nevystavovat slunečnímu záření, zamezit stagnaci vody a pečlivě odříznout kořeny.

Chcete   -li , aby orchidej znovu rozkvetla   , jednoduše aplikujte hnojivo a vodu ve vhodné frekvenci, kontrolujte listy a pravidelně je čistěte hadříkem nebo vatou. Je velmi důležité je uchovávat na dobře větraném místě a při teplotě nepřesahující dvacet stupňů.